Online Olarak Ucuz Uçak Bileti Satın Alma Yolları

Uçak biletini satın almak istediğiniz havayolu firmasının gerek internet adresinden, gerek akıllı cihaz uygulamalarından gerek de bağımsız online bilet satışı yapan sitelerden ucuza temin etmeniz mümkündür. Nasıl mı? aşağıda yer verilen püf noktalarını okumanızı tavsiye ederiz. Her firma kendi sitesinde dinamik bilet fiyatlarını anlık yayınlamakla birlikte tıpkı otel konaklamaları için oda satışı yapan sitelere benzer uçak bileti satışı yapan siteler bulunmaktadır. Online bilet satın alırken yapacağınız araştırma da elbette internetten olacaktır. Bazen söz konusu sitelerde var olan fiyatları havayolu şirketinin kendi sayfalarında görmek mümkün olmayabiliyor. O nedenle buralardan uygun fiyat araştırması yapmadan satın alma sürecini başlatmamak gerekiyor.

Low cost adı verilen sitelerde havayolu şirketlerinin satışa sunduğu en uygun biletleri satın alma olasılığı yüksektir. Bu firmalar en uygun maliyet ile belirli sayıda koltuğu satın alıp tekrar satışa sunduklarından düşük maliyetli bir yolculuk yapma şansı yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok firmanın uçuşlarının ve fiyatlarının görülebileceği sitelerden de gideceğiniz güzergahta çalışan onlarca firmanın alternatif uçak ve fiyatlarını aynı anda görme şansını yakalayabilirsiniz. Yurt içi uçuşlarda özellikle hava yolu şirketlerinin yaptığı kampanyalar uygun fiyatlar sağlasa da bundan en çok yararlananlar kısa sürede satın alma şansı olanlar, genellikle online alışveriş yapanlar olmaktadır. Daha çok çarşamba ve perşembe günleri indirimlerin yapıldığını unutmamak gerekir.
Sık sık bilet sorgulaması yapmanız da uçuşu ucuza getiren bir başka yöntemdir. Sorgulama yapmak için sürekli farklı siteleri gezmek zorunda kalmadan kişiselleştireceğiniz sayfanızda hepsini anlık olarak görmeyi deneyin.

Buna izin veren adresler olduğu gibi bu imkanı sunan akıllı uygulamalar da mevcuttur. Satın almak istediğiniz fiyat aralığını girerek bu fiyatlara düştüğünde size bilgi vermesini istediğiniz takdirde düşük maliyetli uçma fırsatını ilk yakalayan siz olusunuz. Bazen satıştan iadelerin söz konusu olduğu durumlarda tekrar satışa konulan koltuklar uygun olmaktadır. Ancak böyle bir satın almayı genellikle anlık olarak takip edenler gerçekleştirdiğinden dolayı bu fırsattan yine inter aktif kullanıcıların yararlanabildiğini göz önünde bulundurmak gerekir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir