İtalya Türkiye Seferlerinde Ucuz Uçak Bileti

İtalya ile Türkiye arasında yolculuk yapmak isteyen kişiler Roma ve Milano gibi kentlerden yapılan seferler sayesinde ucuz uçak bileti alarak Türkiye’ye gelebilmektedir. Avrupa’nın önemli ülkeleri arasında bulunan İtalya ile ülkemiz arasındaki iyi ilişkiler ülkeler arasında yapılan yolculuklara da yansımaktadır. Turistik, ticaret ve farklı amaçlarla İtalya’da Türkiye’ye gelmek isteyen kişiler İstanbul’a doğrudan gelebilmektedir. Diğer kentlere gidilmek istendiğinde ise aktarmalı uçuşların kullanılması gerekeceğinden çok fazla tercih edilmemektedir. Aktarmalı olarak yapılan uçuşlar genellikle daha pahalı olmakta bununla birlikte ödenmesi gereken ücret de daha fazla olmaktadır. Bundan dolayı da insanlar doğrudan yapılacak seferleri daha fazla tercih etmekte olup gerekirse buradan sonra diğer yere farklı şekillerde gidilmektedir.

Roma’dan Türkiye’ye gelmek isteyen kişiler için Türk Hava Yolları ve Pegasus firması direkt seferler düzenlemektedir. THY gün içinde dört ya da beş sefer düzenlerken Pegasus ise bir ya da iki sefer düzenlemektedir. Bunlar günün farklı zamanlarında olduğu için insanlar diledikleri zamanlarda İstanbul’a gelebilmektedir. Söz konusu yolculuğu yapabilmek için alınması gereken biletlerin tutarları tercih edilecek olan hava yolu şirketine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Türk Hava Yolları ile seyahat etmek isteyen kişilerin ödemesi gereken ücret 637 TL’den başlarken Pegasus ile seyahat etmek isteyen kişiler için fiyatlar 292 TL’den başlamaktadır. Bunlar ekonomi sınıfı için geçerli olan promosyonlu biletlere ait fiyatlar olup diğer koltukların fiyatları daha yüksektir.

İtalya’nın bir başka büyük kenti olan Milano’dan da İstanbul’a doğrudan seferler yapılmakta ve bunlar yine Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi şirketler tarafından gerçekleştirilmektedir. En az Roma’dan yapılan uçuşlar kadar Milano’dan da uçuşlar yapılmaktadır. İnsanlar söz konusu yolculuğu yapabilmek için alacakları biletlere tercih edecekleri firmalara göre farklı tutarlar ödemeleri gerekmektedir. THY ile yolculuk yapmak için alınacak olan biletlerin fiyatları 604 TL’den başlarken Pegasus’tan alınacak olan biletler için ödenmesi gereken tutarlar ise 262 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Ucuz ücret ödeyerek seyahat etmek isteyen kişilerin biletlerini önceden almaları daha az ödemelerini sağlamaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir