Havalimanlarındaki Emanet Bölümleri

Uçaklarla yolculuk yapacak olan kişilerin büyük bölümü yanlarında bagaj getirmekte ve bunların havalimanında bulunan emanet bölümlerine bırakmaktadır. Havaalanı binalarında insanların ihtiyaç duyabilecekleri hemen her hizmet bulunmakta olup bu sayede insanlar söz konusu binalarda rahat hareket edebilmektedir. Emanet eşya hizmetleri de insanların ihtiyaçlarını karşılama amacıyla kurulmuş olan bölümlerden bir tanesidir. Hemen her havalimanında yer alan emanet eşya kısmına insanlar bagajlarını bırakabilmekte ve böylece rahat bir şekilde havaalanı terminal binasında gitmesi gereken yerlere gidebilmektedir. En basitinden lavaboları kullanmak isteyen kişiler bagajlarıyla buralara gitmekte oldukça zorlanabilmektedir. Bundan dolayı bile söz konusu servisi kullanan kişiler bulunmaktadır. Yolcuların rahat hareket etmesi noktasında sağlamış olduğu kolaylık ve rahatlık burasının üstlenmiş olduğu görevin daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Havaalanı terminal binalarında emanetlerin olduğu servisi aktarmalı uçuşları kullanan yolcular yoğun olarak kullanmaktadır. Aktarmalı uçuşlarda kullanılan aktarma merkezlerinde yolcular belli bir süre beklemekte ve bu süre bitene kadar da bagajlarını ilgili yerlere bırakabilmektedir. Bunun dışında uçakları rötar yapan kişiler de eşyalarıyla birlikte bina içinde uzun süre geçirmek durumunda kalmaktadır. Böyle kişiler eşyalarıyla rahat hareket edemeyeceği için bu hizmetten yararlanmaktadır. Havaalanının ilgili bölümü tarafından işletilen söz konusu yerler için insanlar ücret ödemek zorundadır. Ödenecek olan ücret ise bavulların büyüklüğüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bazı yerler saat başına para alırken bazıları ise günlük olarak ücret almaktadır. Bundan dolayı da insanların ödeyeceği ücretler hakkında net bir şey söylenmesi neredeyse imkansız olup değişkendir.

Havalimanı binasında birçok hizmet verilmekte olup bunlardan bazıları söz konusu durum gibi insanların rahat hareket edebilmesini sağlamaktadır. İnsanlar eşyalarını bıraktıktan sonra lounge servislerine giderek keyifli zaman geçirebileceği gibi şehir merkezlerine kadar da gidebilmektedir. İnsanların rahat hareket edebilmesi açısından son derece önemli olan bu durum ciddi kolaylık sağlamaktadır. Eşyalar burada tamamen güvende olmakta ve herhangi bir zarar görme ya da kaybolma gibi durum yaşanmamaktadır. Görevliler ve kameralarla sürekli kontrol edilen yolcuların eşyalarının güven içinde kalmasını sağlamaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir