Havalimanı VİP Hizmetleri Nelerdir

Havalimanlarında müşterilere sunulan VİP hizmetler çeşitlilik göstermekte olup bu konuklar özel VİP salonlarında ağırlanmaktadır. Konukların havalimanında rahat ve keyifli bir vakit geçirebilmesi adına televizyon izleyebilme, gazete veya dergi okuyabilme, kablosuz internet hizmetinden yararlanabilme gibi haklara sahip olmaktadır. Hem iç hatlar terminali hem de dış hatlar terminalinde hizmet verilebilen VİP salonlarında çocuklu aileler de düşünülmüş olup çocuklara özel oyun odaları bulunmaktadır. Gazete, TV gibi imkanlardan yararlanmanın yanında Türk ve Dünya mutfağından eşsiz lezzetlerin de yer alabildiği açık büfe ikramları sayesinde müşterilerin eşsiz bir gün geçirebilmesi adına gereken tüm planlamalar kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışıyla yapılmaktadır. VİP hizmet veren firmaların çeşitli havayolu şirketleri ile yaptığı anlaşmalar kapsamında bazı yolculara bahsedilen hizmetler ücretsiz olarak sunulmakta iken benzer bir şekilde yapılan işbirliği çerçevesinde çeşitli kredi kartlarına da indirim fırsatı sağlanmaktadır.

İndirim ve işbirliği doğrultusunda sunulan servislerden ücretsiz faydalanma fırsatının yanı sıra dileyen müşteriler ücret ödemek kaydıyla VİP hizmet ayrıcalığından yararlanabilme şansı elde etmektedir. Belirtilen hizmetler dışında playstation oyunları oynayabilme ve duş alabilme gibi farklı hizmetler de bazı havalimanlarında müşterilerin beğenisine sunulabilmektedir. Ayrıca dileyen yolcuların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak ibadet alanları, bebek bakım odaları gibi alanlarda uygun niteliklerde hizmete sunulmaktadır. VİP Hizmet yelpazesini genişletmek ve müşteri memnuniyetini artırabilmek amacıyla faaliyetlerinde geliştirme yapmak isteyen birçok firma, müşterilerinin havalimanı ile otel ya da ev gibi konaklama merkezleri arasındaki ulaşımının son derece konforlu ve lüks ikramlar eşliğinde yapılmasını sağlamaktadır.

Gelişen havayolu taşımacılığı sektörü ve havayolu ulaşımın kullanan yolcu sayılarının artış göstermesi ile birlikte müşteri talep ve beklentileri daha ayrıcalıklı ve özel hissetme yönüne doğru eğilim gösterebilmektedir. Havalimanlarında müşterilere sunulan VİP hizmetler haricinde Cumhurbaşkanı, Başbakan gibi ülkenin önde gelen siyasi liderlerine yönelik de güvenlik ve konfor şartlarını sağlayabilmek adına gereken planlamalar yapılmakta ve en profesyonel şekilde hizmet verebilmek adına mümkün olduğunca hassas davranılmaktadır. İlerleyen dönemlerle birlikte bu hizmetleri sunan firma sayıları ve hizmetlerin gerçekleştiği havalimanı sayılarında artış yaşanması muhtemel hale gelecektir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir