Havalimanı Lougne Servis Hizmetleri

Uçaklarla yolculuk eden kişiler havalimanlarında bazen uzun süre beklemek zorunda kalmakta ve bu durumlarda lounge servis hizmetlerinden yararlanarak daha kaliteli zaman geçirebilmektedirler. Özellikle uzak mesafelere yapılan seyahatlerde tercih edilen en hızlı ulaşım aracı olan uçaklar havalimanlarından hareket etmektedir ve bundan dolayı da insanlar uçaklara binmek için buralara gelmektedir. Bazen insanların burada daha fazla zaman geçirmesi gerekebilmekte ve böyle durumlarda lounge hizmetleri devreye girmektedir. Fakat söz konusu hizmetlerden yararlanabilmek için insanlardan farklı şartlar istenmektedir. Bazen belli bir ücret karşılığında bu hizmetler alınabilirken bazen ise daha farklı şartlar istenmektedir. Bunlar arasında en sıklıkla karşılaşılanı belli bir firma ile seyahat etme zorunluluğudur.

Lounge servislerinden insanların dışarıda bulabileceği hemen her şey yer almaktadır. Okumayı seven insanlar için buralarda her türlü kitap ya da dergi bulunduğu gibi günlük gazeteler de yer almaktadır. Böylece insanlar bir şeyler okuyarak buradaki zamanlarını değerlendirmektedir. Bunun dışında kafe ve restoranların yer aldığı bölüme geçen kişiler hem yöresel yemekleri hem de dünya mutfağından bazı örnekleri yine burada bulabilmektedir. Kafede ise birçok içecek çeşidi yer almakta ve insanlar bunlardan dilediklerini içebilmektedir. Havaalanlarında beklerken insanlar genellikle oturmak zorunda kalmakta ve bu bile belli bir süre sonunda insanları yormaya başlamaktadır. Bundan dolayıdır ki yukarıda belirtilen hizmetlerin alınması insanlara ciddi bir rahatlık sağlamaktadır.

Lounge servis hizmetleri içerisinde insanların eğlenebilmesi için de farklı uygulamalar yer almaktadır. Bunlardan en fazla tercih edileni TV olup buradan insanlar film ya da haberleri izleyebilmektedir. Ayrıca playstation oynama fırsatı dahi yine burada bulunmakta ve insanlar böylece eğlenerek zamanlarını daha keyifli geçirmektedir. Son olarak ise hizmetin son noktası kabul edilecek duş alma imkanı da verilen hizmetler arasında yer almaktadır. Yiyecek, içecek, kitap, playstation ve duş gibi imkanlardan yararlanmak isteyen kişiler lounge servislerinden yararlanmaktadır. Hizmetlerin tamamı ücretli olup bazı durumlarda indirimler yapılabilmektedir. Özellikle uçakların rötar yapması durumunda uzun bekleme süreleri ile karşı karşıya kalan yolculara firmalar tarafından belli indirimler yapılmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir