Fransa Türkiye Uçuşlarında Ucuz Bilet Alma Yolları

Fransa ile Türkiye arasında yolculuk yapacak olan kişiler farklı yöntemler kullanarak biletlerini çok daha uygun fiyata alabilmekte ve böylece maddi olarak tasarruf yapılmış olmaktadır. Fransa’nın önemli kentleri ile Türkiye arasında doğrudan uçuşlar yapılmakta ve bunlar farklı hava yolu şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Söz konusu seferlere ait biletler alınırken dikkat edilmesi gereken bazı küçük hususlar bulunmakta ve bunlar sayesinde ödenecek olan tutar daha düşük seviyelerde olmaktadır. Fransa’nın başkenti olan Paris’ten Türkiye’ye gelmek isteyen kişiler için birçok firma tarafından seferler düzenlenmekte ve bunların önemli bir kısmı İstanbul’a yapılmaktadır. Yine Fransız kentleri arasında bulunan Marsilya ve Nice gibi kentlerden de İstanbul’a uçak ile gelinebilmektedir.

Paris’ten İstanbul’a gelmek isteyen kişiler için Türk Hava Yolları, Pegasus, Air France, Atlas Global gibi şirketler tarafından uçuşlar yapılmaktadır. Söz konusu firmaların fiyat politikası genel olarak farklı olsa da uygulanan yöntemler aynıdır. Ekonomi sınıfına ait biletler çok daha uygun seviyelerde olduğu için bunlar promosyon uygulaması kapsamına alınmakta ve daha da düşük seviyelere çekilmektedir. Fakat uygun ücret karşılığı satışa çıkarılan koltuk sayısı çok kısıtlıdır. Bundan dolayı da düşük ücret ödeyerek seyahat etmek isteyen kişilerin biletlerini seyahat tarihinden çok önce alması gerekmektedir. Bunun nedeni ise talebin fazla olmasından dolayı ucuz koltukların kısa sürede tükenmesi olarak gösterilmektedir.

Paris’ten İstanbul’a gelmek isteyen kişiler THY ile gelmek istediğinde biletler için ödeyeceği miktar 557 TL’den başlamakta ve kademeli olarak 1.000 TL’ye kadar artmaktadır. Pegasus ile seyahat etmek isteyen kişilerin ödeyeceği miktar ise 355 TL’den başlamaktadır. Fiyatların arasındaki ciddi fark, insanları ucuz bilet alma yöntemlerine itmektedir. Bunun için yapılması gereken bir diğer husus ise kampanyaların çok daha yakından takip edilmesidir. Kampanyalar yakından takip edildiğinde seyahat için verilmesi gereken tutar çok daha aşağı seviyelerde olacaktır. Firmalar kendi politikalarına uygun kampanyalar yapmakta ve indirim oranı bazen %10 olurken bazen ise %30 seviyelerine kadar çıkabilmektedir. Bundan dolayı da talep fazla olmakta ve kampanyalı biletler kısa sürede tükenmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir