Finlandiya Türkiye Uçuşlarında Ucuz Uçak Biletleri

Kuzey ülkeleri arasında bulunan Finlandiya’dan Türkiye’ye gelmek isteyen kişiler için hava yolu şirketleri yapmış oldukların kampanyalarla yolcuların biletleri daha ucuza almalarını sağlamaktadır. Avrupa’nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden birisi olan Finlandiya ile Türkiye arasında doğrudan ya da aktarmalı uçuşlar yapılmakta olup bunların birçoğu Türk hava yolu şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Direkte yapılan seferlerin sayısı sınırlı olsa da aktarmayla yapılan seyahatlerin sayısı nispeten daha fazladır. Fakat söz konusu seferlerin tamamı Helsinki ile İstanbul arasında olmakta farklı bir kent tercih edildiğinde ise ekstradan aktarma yapılması gündeme gelmektedir. Bundan dolayı da insanlar genellikle bu iki kent arasında yolculuk yapmayı tercih etmektedir.

İki şehir arasındaki yolculuklardan direkt olanlarını Türk Hava Yolları gerçekleştirilmekte ve yolcuların kısa sürede İstanbul’a gelmesini sağlamaktadır. Haftanın her günü hizmet veren firma gün içinde iki uçağıyla yolcu taşıması yapmaktadır. Bunlardan bir tanesi öğle saatlerinde diğeri ise akşama doğru kalkış yapmakta ve İstanbul’a gelmektedir. Bahsedilen seyahati gerçekleştirmek için alınan biletlerin fiyatları ise 620 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Bu fiyatlar sadece ekonomi sınıfı için geçerli olduğu için ücretler böyledir. Ekonomi sınıfına ait biletlerin tükenmesinin ardından diğer pahalı biletler kalmakta ve insanlar onları alabilmek için ise daha fazla ücret ödemek zorunda kalmaktadır. Bundan dolayı da insanların daha uygun ücretlere yolculuk edebilmesi için biletlerini çok daha önce alması gerekmektedir.

Helsinki ile İstanbul arasında seyahat etmek için bir başka seçenek ise aktarmalı uçuşlar olup bunlar farklı firmalar tarafından yapılmaktadır. KLM ve Pegasus ortaklığında yapılan seferlerde aktarma noktası olarak Hollanda’nın başkenti Amsterdam kullanılmakta ve oradan İstanbul’a geçiş yapılmaktadır. Söz konusu yolculuğu yapabilmek için alınması gereken biletlerin ortalama fiyatları 800 TL’dir. Ayrıca Amsterdam’da biraz beklenilmesi gerektiğinden insanlar aktarmalı yapılan seferleri mecbur kalmadıkça tercih etmemektedir. Bunun dışında uygun fiyata bilet almak isteyen kişilerin mutlaka seyahat tarihinden çok önce bilet alma işlemini yapmaları gerekmektedir. Aksi halde ödenmesi gereken ücretler çok daha yüksek olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir