Almanya Türkiye Arası Ucuz Bilet Promosyonlar

Almanya’da çok sayıda Türk vatandaşı yaşamasından dolayı Türkiye’ye gelen yolcu sayısı diğer ülkelere göre çok daha fazla olmakta ve bu yolcuların daha uygun fiyata seyahat edebilmeleri için bazı hava yolu şirketleri promosyonlu bilet uygulaması yapmaktadır. Almanya’nın birçok kentinden İstanbul’a doğrudan seferler yapılmakta ve söz konusu seferler farklı hava yolu şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Türk ve yabancı hava yolu şirketleri tarafından düzenlenen seferlerde firmalardan bazıları tarafından promosyonlu bilet uygulaması yapılmaktadır. Bunun sayesinde biletler daha uygun fiyata satın alınabilmekte ve böylece de daha uygun ücret karşılığı Türkiye’ye gelinmiş olmaktadır. Firmaların fiyat politikaları genellikle olan talep ile ilgilidir talep arttıkça ödenmesi gereken ücrette artmaktadır.

Almanya’nın başkenti olan Berlin’den İstanbul ve Ankara’ya doğrudan uçuşlar yapılmaktadır. Bunlar Pegasus, Türk Hava Yolları ve Onur Air gibi şirketler tarafından gerçekleştirilmektedir. Şirketlerin uygulamış olduğu fiyat politikasının farklı olmasından dolayı fiyatlar ciddi değişkenlik göstermektedir. Pegasus ile İstanbul’a gelmek isteyen kişilerin biletler için ödemesi gereken miktar 258 TL’den başlarken Türk Hava Yolları ve diğer firmaların biletleri için ödenmesi gereken miktar 400 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Firmalar promosyonlu biletleri genellikle ekonomi sınıfı için düzenlemekte ve diğer sınıfların ücretleri bundan dolayı daha yüksek olabilmektedir. Ekonomi sınıfına ait koltukların sayısının sınırlı olması bunlara olan talebin fazla olmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da bu tür uygun fiyatlı koltuklar kısa sürede tükenmektedir.

Almanya’nın Münih, Köln, Hamburg, Stuttgart ve Frankfurt gibi kentlerine doğrudan uçuşlar yapılmaktadır. Aynı şekilde bahsedilen kentlerin tamamından da Türkiye’nin farklı kentlerine direkt seferler yapılmaktadır. Böylece insanlar aktarma merkezlerinde beklemek zorunda kalmadan kısa sürede yolculuklarını tamamlamaktadır. Şehirlerin konumuna ve oradaki talebe bağlı olarak fiyatlar farklılık göstermektedir. Promosyon uygulamasının olduğu hava yolu şirketlerine ait biletlerin bir kısmı çok daha uygun fiyata satışa sunulurken insanların bunlardan alabilmesi için acele etmesi gerekmektedir. Seyahat tarihinden çok önce rezervasyon yaptırılması ve yerlerin satın alınması çok önemlidir. Aksi durumda koltukların bitmesi ve daha yüksek ücret ödenmesi durumu meydana gelebilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir