Viyana – Ankara Ucuz Bilet Seçenekleri

Viyana ile Ankara kentleri arasında havayolu ulaşımı ile yolculuk yapmak isteyen müşteriler için hem yerli hem de yabancı havayolu şirketleri tarafından bilet seçenekleri sunulmakta olup firma kampanyaları takip edilmek suretiyle gerek direk uçuşlar gerek aktarmalı uçuşlar için ucuza bilet satın alabilmek mümkündür. THY şirketi Viyana Havalimanı ile Ankara Esenboğa Hava Meydanı arasında hem direk uçuşlar düzenlemekte hem de İstanbul üzerinden aktarma yapmak suretiyle seferler gerçekleştirmektedir. Viyana’dan saat 10.45 itibariyle harekete geçen Türk Havayolları uçağı yaklaşık 3 buçuk saatlik yolculuk süresi sonunda saat 14.10 dolaylarında Esenboğa Hava Meydanı iniş yapmaktadır ve direk uçuş için uçak biletleri 500 lira civarından satışa sunulmaktadır. Şirketin İstanbul aktarmalı seferlerinde ise hem Atatürk Havalimanı hem Sabiha Gökçen Hava Meydanı kullanılmaktadır.

Saat 07.00’da Viyana kentinden harekete geçen Türk Havayolları seferleri aktarma noktası olan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarındaki bekleme sürelerine ve aktarma sayılarına bağlı olarak 5 saat ile 20 saat arasında değişen seyahat süreleri ile birlikte varış noktasına ulaşmaktadır. Şirketin aktarmalı seferlerini seçen yolcuların ödemesi gereken tutar ise 530 liradan başlayarak bin 500 liraya kadar çıkabilmektedir. Viyana Ankara hattında faaliyet gösteren bir diğer yerli havayolu firması ise Pegasus olup şirket de Türk Havayollarına benzer bir şekilde uçuşlarında İstanbul noktasını aktarma merkezi olarak kullanmaktadır. Pegasus firmasına ait Viyana Havalimanı ile Esenboğa Havalimanı arasındaki seferler ise 6 saat ile 24 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Pegasus uçak biletleri ise 780 liradan başlayarak bin 150 liraya kadar artan fiyatlardan satışa sunulmaktadır.

Viyana Ankara destinasyonunda sefer düzenleyen yabancı havayolu şirketlerinden Ukraine İntl. Airlines firması tüm seferlerinde Kiev Borispyl Havalimanını tercih etmektedir. Havayolu şirketinin uçak biletleri ise 785 lira seviyelerinden müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Bahsedilen havayolu şirketleri haricinde Lufthansa, Tarom, Croatia Airlines gibi firmaları da tercih ederek uçuş bileti bulabilmek mümkündür. Türk Havayolları uçuşlarında kişi başına 30 kilogram bagaj hakkı tanırken Pegasus’ta bu rakam kişi başına 20 kilograma ve Ukraine İnt. Airlines’ta ise 23 kilograma düşmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir