Uzun Uçuşlarda Sunulan Uçuş Hizmetleri

Uzun uçuşlarda hava yolu firmalarının sunduğu hizmetlerin ayrıntılı bir şekilde öğrenilmesi için firmanın kendi internet sitesinin incelenmesi ve müşteri temsilcilerinin aranması yeterli olur. Günümüzün en güzel ve rahat bilgi kaynağı olan nette bütün havayollarının kendi siteleri bulunmaktadır. Bu sitelerde uzun uçuşlarda sunulan hizmetler ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Yiyecek, içecek servisi, eğlence ve rahat, konfor hizmetlerini da içine alan hizmetlerin öğrenilerek biletin alınması sonrasında mağduriyet yaşamamak için önemlidir. İnternet imkânı olmayanlar ise firmanın çağrı merkezini veya müşteri temsilcisini arayarak almayı düşündüğü biletin hizmetleri hakkında bilgi alabilirler. Uçuşun süresi sunulacak hizmetleri değiştirmektedir. Özellikle uzun uçuşlarda oturmanın dışında yapacak başka aktivitesi olmayan müşterilerin memnuniyeti için farklı fikirler üretilmektedir.

Uçak seferinin kaç saat süreceğine göre öğünler planlanmaktadır. Bir güne yakın sürecek yolculuklarda gece 00.00 ile sabah 10.30 saatleri arasında kahvaltılık ikram edilmektedir. Kahvaltılık içindeki yiyecekler biletin sınıfına göre değişmekle birlikte omlet, börek, tost, çay, kahve gibi sıcak ürünler de bulunmaktadır. Öğle ve akşam yemeklerinde dünya ve Türk mutfağının lezzetli tatları sıcak yemek olarak ikram edilmektedir. Tercih edilen sıcak yemekler beyaz veya kırmızı etten yapılan yemekler yolcuları rahatsız etmeyecek olanlardan seçilmektedir. Bazı uzun uçuşlarda sandviç ve kek çeşitlerinden oluşturulan atıştırmalıklar da yolculuk süresince servis edilmektedir. İç hat seferlerin de ücretli olarak sunulan yemek çeşitleri uzun yolculuklarda ücretsiz olarak sunulmaktadır fakat uçuş sınıfına göre çeşitliliği değişmektedir.

Sıkılmaya müsait olan uzun uçuş yolcularını bu sıkıcı durumdan kurtarmak için firmalar teknolojik hizmetlerle donatılmış konforlu yolcu uçağı tiplerini tercih etmektedirler. Bunlardan, dizi, yemek, belgesel, moda programları, Oscar’lı, yerli, yabancı, sezon filmlerini, çocuklar için çizgi ve animasyon filmler, oyun kanalları ve çocuk kanallarını izleme imkânı sunan orta konsola yerleştirilmiş TV sistemi başta gelmektedir. Ayrıca müzik ve sesli kitap dinleme de farklı bir ayrıcalıktır. Her koltukta kişiye özel okuma lambasının olması, ayak dinlendirme aparatı, tablet vs cihazlar için kesintisiz güç kaynağı ve ses yalıtımını yapan kulaklıklar da sunulan hizmetler arasındadır. Uzun yolculukta rahat etmek için özel diz mesafesine ve iç genişliğine sahip koltuklar konforlu uçuş hizmetlerindendir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir