Uçak Seferleri Sonrası Ulaşım Hizmetleri Nelerdir

Türkiye’de yer alan tüm havalimanlarında profesyonel ulaşım hizmetleri verilmektedir ve özellikle havayolu firmalarının kendilerine ait sefer yapan servisleri ile belirli bir noktaya kadar taşımacılık gerçekleştirilmektedir. Her şehirde bulunan havalimanında ulaşım hizmetleri denildiğinde aklan gelenler:

• Otopark hizmeti,
• Havalimanına Ulaşım,
• Otobüs ve toplu taşıma,
• Taksiler,
• Araç Kiralama seçenekleri sıralanmaktadır.
T

üm bu hizmetleri her ildeki havalimanı kendi standartlarına göre belirlemektedir. Örneğin otopark hizmetinden faydalanmak isteyen yolcular belli bir ücret karşılığında araçlarını park edebilmektedir. Havalimanlarında farklı metre karelerde alan otoparklar için ayrılmıştır ve yolcular bu noktaları araçlarını bırakmak için kullanmaktadır. Çoğu otopark servis kullanımına bile ihtiyaç bırakmadan havalimanlarına son derece yakın olmaktadır. Uçuş öncesinde aracın havalimanı otoparkına bırakılması ile dönüşte araçla hareket etme kolaylığı sağlanmaktadır. Diğer bir hizmet havalimanına ulaşım da ise bir çok özel servis, belediye otobüsleri, taksiler, özel araçlarla ulaşım sağlanmaktadır. Tüm havalimanlarında toplu taşıma hizmetleri verilmektedir.
En çok bilinen ve tercih edilen firma otobüsleri ile yolcuları birçok noktaya ulaştırmaktadır. Örneğin; Havaş ile düzenli seferler düzenlenmektedir ve rahat, güvenilir ulaşım sağlanmaktadır. Havaş’ın ulaşım için birçok ilin merkezinden kalkış düzenlediği bilinmektedir. Belirli bir ücret karşılığında standart güzergahlar üzerinden servisleri kullanmaktadır. Duraktan kalkan bu araçlar belli saatlerde belirtilen yerden yolcuları alarak belli olan duraklara kadar taşımaktadır.Yanı sıra Belkoir ile de Esenboğa Havalimanı’na ulaşım mümkün olmaktadır. İstanbul’da bulunan her iki havalimanında ise Havabus yolculara havalimanına adar eşlik etmektedir. Çalışma mantığı Havaş ile aynı olan firma belli bir güzergah üzerinden ücret karşılığında yolcuların taşımacılığını gerçekleştirmektedir.

Bir diğer seçenek ise havalimanlarında bulunan araç kiralama ofisleridir. Birçok firma belli koşulların sağlanması durumunda kişilere günlük ya da haftalık istenilen modelde aracı ücret karşılığında kiralamaktadır. Bu şekilde yolcular ulaşımlarını kolaylıkla sağlamaktadır. Bununla birlikte her havalimanında kimlikleri ve durakları belli olan taksiler mevcuttur. Bu durak taksicileri ile belli bir ücrette anlaşarak gidilmek istenen yere kadar ulaşımı sağlanması istenebilmektedir. Bu ulaşım şekli diğerlerine göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Bu nedenle taksi ile yolculuk gerçekleştirmeden önce para konusunda anlaşma sağlanması önerilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir