Ucuz Uçak Bileti Satın Almanın Yolları

Uçuşların uygun fiyatlara alınmasının birden fazla yöntemi bulunmaktadır ve bu tekniklerle hareket edildiğinde seyahatlerin ekonomik biçimde gerçekleşmesi de sağlanır. Öncelikle firmaların promosyonlu bilet satışlarının sürekli olarak takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Dikkatle biletlerdeki düşüşlerin takibi yapılırsa daha düşük fiyata bilet almak mümkün olmaktadır. Ucuz biletlerin çok kısa sürede tükenmesinin asıl nedeni sıkı takipçiler ve uyguladıkları yöntemlerdir denilebilir. Seyahat severler genel olarak ucuz bilet almak için zamanlarını fazlası ile esnek tutmaktadır ve tatil zamanlarında da fiyat artışlarını hesaba katarak o zaman diliminde seyahat etmemektedirler.

Uygun fiyata bilet almak için dikkat edilmesi gereken huşuları sıralamak gerekirse:
• Esnek zamana sahip yolculartatile çıkacakları dönemi ucuzluğa denk getirmeliler,
• Promosyonlu biletlerin takip edilmesi ve yurt içine gerçekleşecek olan uçuşlarda 21 gün önceden temin edilmesi,
• Yurt dışına gerçekleştirilecek olan uçuşlarda da 40 gün öncesinden rezervasyon yaptırılması,
• Yurt dışına uçulacak zaman diliminde 4-6 ay arasında takiplerin sağlanması ve en uygun fiyatta biletin satın alınması,
• Bilet fiyatları genellikle 18-28 gün öncesi en düşük fiyatlara inmektedir. Bu zaman dilimini takip ederek bilet satın alınması,
• Mayıs, Haziran, Ağustos aylarında bilet alınması,
• Uçak arama motorlarına üye olunması ve uygun tarife maillerinin alınması,
• Kampanyalı bölgeler için aktarma yapılması,
• Havayolu firmalarına e-bülten ile kayıt olunması ve ucuz biletlerin e-mail yoluyla ulaşmasının sağlanması şeklinde sıralanabilmektedir.

Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde ucuz biletlerin bulunması son derece kolay olacaktır. Yolculuk zamanları, sürekli yapılan takip ve alarm sistemi, mobil uygulamaların kullanılması, kampanyalı biletlerin sürekli duyurulması gibi kriterler ile kolaylıkla uygun fiyatlı bilet bulmak mümkün olmaktadır.Erken rezervasyonlarda uygun ücretli bilet bulma şansı daha yüksektir ve erken alındığında tüm biletler daha ucuz olmaktadır. Ancak yine de sürekli takip ile biletlerin bir haftalık zaman dilimlerinde indirimli olabilecekleri de unutulmamalıdır. Biletler erken alındığında daha ucuz olduğundan çabuk tükenmektedir. Bu edenle sürekli olarak bir takip sistemi geliştirilerek bilet fiyatlarından haberdar olunması sağlanmalıdır. Havayolu firmalarının sitelerine üye olunarak ilgili e-bültenlerin mail adreslerine ulaştırılması sonucunda da ucuz biletlerin bulunması mümkün olmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir