Asya ülkelerini ekonomik olarak gezmek

Gezmek için ekonomik olarak Asya ülkelerini seyahat yapabilmek için öncelikle ucuz uçak bileti alarak yolculuğun en başında tasarruf ederek başlamalısınız. İnternetten ucuz uçak bileti satışı yapan siteleri takip ederek uçak biletinizi uygun bir fiyat ile satın alabilirsiniz. Asya ülkelerinde gezerken tren ve otobüsleri tercih etmelisiniz. Özellikle Güney Asya ülkelerinde gece trenleri bir yerden başka bir yere ulaşmak için çok hesaplı bir ulaşım sağlayacaktır. Tren yolculuğunda yataklı vagon yerine rahat koltuklu bir bölüm tercih ederek tren yolculuğunuzu ekonomik hale getirebilirsiniz. Asya gezinizde şehir içinde bisiklet tercih edebilirsiniz. Çok uygun fiyata bisiklet kiralayarak şehirlerde gezebilirsiniz. Taksiye binmeniz gerekirse mutlaka taksi ile belli bir fiyatla anlaşmanız gerekir. Şehirlerarasında ulaşım için otostop çekerek ulaşımı bedavaya getirebilirsiniz.

Asya’da Düşük Maliyetle Gezmenin Yolları

Asya ülkelerinde ekonomik olarak gezmek için lüks oteller yerine pansiyonda kalarak konaklama ücretinizi daha az maliyetle halledebilirsiniz. Asya’da gezerken restoranlar yerine sokak satıcılarından yemek yiyebilirsiniz. Genellikle sokak tezgâhlarında satılan yemeklerin mideyi bozacağı veya zehirleyeceği kanısından dolayı tercih edilmez. Oysaki en taze ve sağlıklı yiyecekler sokak satıcıları tarafından sunulur. Restoranda yediğiniz yemeğe göre hem daha ucuz hem de daha taze olacaktır. Asya mutfağı meşhurdur. Bazı bölgelerinde ki yemek kültürü ülkemize yakın iken bazı ülkelerde çok daha farklı yiyecekler vardır.

Asya Ülkelerini Ucuza Gezmek İçin Ne Yapılmalı

Asya ülkelerinde ucuz maliyetle gezebilmek için ulaşım ve konaklama konusunda nasıl tasarruf edeceğinizi açıkladıktan sonra size müze ya da tarihi mekânların ziyaretinde nasıl daha hesaplı gezebileceğiniz konusunda bir tüyo verelim. Asya’da birçok şehirde müze kartları verilmektedir. Alacağınız müze kartı ile pek çok tarihi yeri çok uygun bir fiyat ile gezip görebilirsiniz. Asya ülkelerinde gece hayatını ucuza yaşamak için yöresel içkileri tercih edebilirsiniz. Konakladığınız yerde içkinizi içip gece eğleneceğiniz mekânda tek bir içki ile eğlenceyi ucuza yaşayabilirsiniz. Asya ülkelerinde uygun fiyat ile seyahat edip gezip görebileceğiniz ülkeleri internetten araştırıp yolculuğunuzu ona göre planlayarak hareket edebilirsiniz.

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir