Türkiye Üzerinden Berlin’e Ucuz Bilet

Türkiye’den Almanya’nın başkenti olan Berlin’e gitmek isteyen kişiler farklı hava yolu şirketleri ile gidebileceği gibi bunlar arasından kampanya yapan şirketlerin tercih edilmesiyle de yolculuk için ödenmesi gereken ücret daha düşük olmaktadır. Almanya’da bulunan çok sayıdaki Türk vatandaşı yıl içinde farklı dönemlerde Türkiye’ye gelmekte ve burada tatil yaptıktan sonra tekrar Almanya’ya dönmektedir. Türkiye’den gidilen şehirler arasında Berlin’de bulunmakta ve çok sayıdaki kişi yıl içinde buraya gitmektedir. Berlin’e gitmek isteyen kişiler için farklı alternatifler bulunmakta olup bunlardan en fazla tercih edileni Ankara ve İstanbul’dur. Bu şehirlerdeki havalimanlarından kalkan uçaklar doğrudan Berlin’e gitmektedir. Ankara’dan yapılan uçuşların sayısı son derece sınırlı iken İstanbul’dan yapılan seferlerin sayısı çok daha fazladır.

Ankara’dan Berlin’e gitmek isteyen kişiler için tek bir alternatif bulunmakta olup o da Türk Hava Yolları’dır. Türk Hava Yolları tarafından Pazartesi ve Perşembe günleri seferler düzenlenmekte olup bunların sayısı sadece birdir. Söz konusu seferlere ait biletlerin fiyatları ise 465 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artış göstermektedir. Bunun dışında Ankara’dan doğrudan uçuşlarla Berlin’e gitme şansı bulunmamaktadır. İstanbul’dan Berlin’e gitmek isteyenler için ise çok sayıda uçuş ve farklı hava yolu şirketi seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında hem Sabiha Gökçen’den hem de Atatürk Havalimanından kalkan uçaklar bulunmakta olup insanlar bunlar arasından istediklerini tercih edebilmektedir.

İstanbul’dan Berlin’e gitmek isteyen yolcular için Türk Hava Yolları, Pegasus ve Onur Air gibi farklı firmalar seferler düzenlemektedir. THY gün içinde birden fazla sefer düzenlemekte ve böylece insanlara değişik alternatifler sunmaktadır. Bunun dışındaki firmalar ise gün içinde sadece bir sefer yapmakta olup bunlarda haftanın bazı günleri ile sınırlıdır. Bunlar arasında Pegasus biraz daha fazla uçuş gerçekleştirmekte ve yolcuların çok daha uygun fiyatlara yolculuk yapması için biletlerin belli bir kısmında indirim yapmaktadır. Pegasus ile seyahat etmek isteyen kişilerin ödeyecekleri ücret 220 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Söz konusu fiyatta bilet almak isteyen kişilerin mutlaka çok öncede rezervasyon yaparak yer alması gerekmektedir

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir