Türkiye Malezya Arası Promosyonlu Ucuz Bilet

Türkiye ile Malezya arasında yolcu taşıyan hava yolu şirketlerinden bazıları yolcuları için promosyonlu bilet uygulaması yapmakta ve böylece insanlar çok daha uygun fiyatlara aldıkları biletleri ile yolculuk yapabilmektedir. Ülkemize oldukça uzak bir konumda bulunan Malezya’ya yapılan uçuşlardan bir kısmı doğrudan yani direkt iken diğer kısmı ise aktarmalıdır. İnsanlar kendi durumlarına göre bunlar arasında tercih yapmakta ve tercih yaparken uçakların bilet fiyatlarını ve toplam yolculuk süresini dikkate almaktadır. İki ülke arasında yapılacak olan uçak yolculukları ortalama 10 saat 15 dakika sürerken bu durum sadece doğrudan uçuşlar için geçerlidir. Aktarmalı olarak yapılan seferlerdeki bekleme sürelerinin uzunluğu yolculuğun toplam süresini değiştirmektedir.

Türk Hava Yolları tarafından iki ülke arasında her gün sefer yapılmakta ve uçaklar saat 01:55’te kalkış yaptıktan sonra yerel saat ile 17:20’de iniş yapmaktadır. Firma tarafından yapılan uçuşlarla seyahat etmek isteyen yolcuların biletler için ödemesi gereken miktar 2.118 TL’dir. Fakat şirket müşterileri için promosyonlu bilet uygulaması yapmakta ve sınırlı sayıdaki koltuk 1.737 TL’den satılmaktadır. Bu durum sadece direkt yapılan yolculuklar için geçerli olup aktarmalı yapılan yolculuklarda farklı bir uygulama yapılmaktadır. Aktarmalı uçuşların tamamı yabancı hava yolu şirketleri tarafından yapılmakta olup bunlardan bazıları Emirates, QatarAirways, Etihad ve Saudia’dır. Dünyaca ünlü olan bu şirketler farklı aktarma noktalarını kullanmakta ve bekleme süreleri de farklılık göstermektedir.

Emirates tarafından yapılan uçuşlarda uçaklar öncelikle Dubai’ye iniş yapmakta ve burada 1 saat 50 dakika bekledikten sonra ise Malezya’nın başkenti olan Kula Lumpur’a iniş yapmaktadır. Firma tarafından satışa çıkarılan biletlerin fiyatları 2.041 TL’dir. Fakat promosyonlu biletleri alma fırsatını yakalayan yolcuların ödeyeceği miktar çok daha düşük olup sadece 1.526 TL’dir. Diğer hava yolu şirketleri tarafından yapılan uygulamalarda genel olarak böyledir. Söz konusu biletlerin fiyatlarının diğerlerine göre çok daha düşük olması bunlara olan ilgiyi artırmaktadır. Bundan dolayı da özellikle yakın tarihli biletlerin büyük bölümü kısa sürede tükenmekte ve erken alamayan kişiler çok daha ucuza yolculuk yapma fırsatını kaçırmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir