Türkiye Endonezya Arası Uçak Bileti

Türkiye’den Endonezya’daki farklı kentlere yolculuk etmek isteyen kişiler için hem doğrudan hem de aktarmalı uçuşlar bulunmakta ve bunlara ait uçak biletleri alınarak bu yolculuk yapılabilmektedir. Dünyanın diğer köşesinde yer alan Endonezya ile Türkiye’nin arası çok uzaktır. Uçakla yapılan yolculuklar dahi 12 saati bulabilmektedir ki söz konusu süre genellikle fazla olarak kabul edilmektedir. İki ülke arasında yapılan uçuşlardan bir kısmı Türk Hava Yolları tarafından yapılırken diğer kısmı ise yabancı hava yolu şirketleri tarafından yapılmaktadır. Türkiye’den Endonezya’ya gitmek isteyenlerin mutlaka İstanbul’dan uçağa binmesi gerekmektedir. Çünkü diğer illerde doğrundan uçuş seçeneği bulunmamaktadır. Aktarmalı uçuşlarda ise uçaklar önce İstanbul’a gelmekte daha sonra Endonezya’ya geçmektedir.

Türk Hava Yolları tarafından haftanın bazı günlerinde bir bazı günlerinde ise iki defa sefer düzenlenmekte ve bunlar doğrudan Cakarta’ya gitmektedir. Buraya gitmek isteyen kişilerin uçakları gece 02:35’te hareket etmekte ve yerel saat ile 18:00’de Cakarta’ya ulaşmaktadır. Bu seyahati yapabilmek için alınacak olan uçak biletine ödenmesi gereken miktar ise 2.118 TL’dir. Fakat söz konusu ücret biletlerin erken alınması durumunda geçerlidir. Biletlerin ertesi gün ya da aynı gün için alınması durumundan ödenmesi gereken ücret 3.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Yolcuların birden fazla kişi olması durumunda biletler için ödenmesi gereken ücret çok fazla olacağından erken alınarak ciddi bir tasarruf sağlanmış olacaktır.

Türkiye ile Endonezya arasında sefer yapan firmalar arasında yabancı hava yolu şirketleri de bulunmakta ve bunların tamamı aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Emirates, Etihad gibi dünyanın en önemli hava yolu şirketleri bu seferleri yapmaktadır. Söz konusu şirketler tarafından yapılan uçuşlardaki aktarmalar Abu Dabi ve Dubai’de gerçekleştirilmektedir. Buradaki aktarma işleminin süresi bazen 1 saat bazen ise 4 saat olabilmekte ve buna bağlı olarak da yolculuğun toplam süresi farklılık göstermektedir. Bunların dışında farklı firmalarda farklı aktarma merkezlerini tercih ederek uçuşları gerçekleştirmektedir. Alınacak olan biletlerin fiyatları farklılık gösterse de aktarmalı seferlerde ödenmesi gereken ücret 1600 TL’den başlamakta ve daha sonra ise kademeli olarak artmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir