Tayland Türkiye Seferlerinde Ucuz Uçak Bileti

Tayland ile Türkiye arasında farklı hava yolu şirketleri hem direkt hem de aktarmalı uçuşlar yapmakta ve bunlardan bazılarında uçak bileti çok daha ucuz olmaktadır. Dünyanın en uzak yerlerinden olan ve bulunduğu bölgeye de Uzakdoğu denilen Tayland’dan Türkiye’ye gelmek isteyenlerin tercih edebileceği farkı seçenekler bulunsa da bunlar arasından sadece Türk Hava Yolları doğrudan uçuşlar yapmaktadır. Haftanın her günü saat 22:35’te kalkan uçak yerel saat ile ertesi gün 05:50’de iniş yapmaktadır. Aynı gün yapılan diğer uçuş ise saat 23:45’te başlamakta ve ertesi gün 06:05’te tamamlanmaktadır. Yolculuğun tamamı 11 saat 55 dakika sürerken biletler için ödenmesi gereken ücret ise değişkendir. Biletlerin seyahat tarihinden çok önce alınması durumunda ödenmesi gereken tutar 3.624 TL iken ertesi gün ya da aynı gün için alınacak biletlerin fiyatı 4.735 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Tayland’dan Türkiye’ye gelmek isteyenlerin uçağa Bangkok’tan uçağa binmesi ve İstanbul’a da iniş yapması gerekmektedir. Farklı şehirler tercih edildiğinde aktarma sayısı artmakta ve bu da sürenin daha da uzamasına neden olmaktadır. Emirates, Fly Dubai ve QatarAirways gibi hava yolu şirketleri iki ülke arasında yolcu taşımaktadır fakat bu şirketlerin yapmış olduğu yolculukların tamamı aktarmalıdır. Aktarma noktası olarak ise Abu Dabi, Dubai ve Amman gibi kentler kullanılmaktadır. Aktarma noktasındaki bekleme süresi farklılık göstermekte ve söz konusu durum doğrudan seyahat süresini etkilemektedir. Firmaların kendi planlamalarına göre buradaki süre bazen 1 saat bazen ise 8 saat olabilmektedir.

İki ülke arasında yolculuk yapan ve ucuza bilet almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Biletlerin seyahat tarihinden çok önce alınması durumunda ödenmesi gereken ücretler nispeten daha düşük olmaktadır. Fiyatlar arasındaki farklılık bazen iki katına bazen ise iki katından bile fazla olabilmektedir. Yolculuk yapacak olan kişilerin promosyonlu biletleri almaları durumunda çok daha düşük ücretler ödeyerek seyahat edebilmektedir. Bunun içinde söz konusu biletlerin tükenmeden önce alınması çok önemlidir. Seyahat tarihinden çok önce rezervasyonların yaptırılması gerekmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir