Roma – Ankara Ucuz Uçak Bileti Bilgileri

İtalya’nın Roma kenti ile Ankara arasında seyahat etmek isteyen müşteriler için karşılıklı olarak sefer düzenleyen birçok havayolu şirketi seçeneği sayesinde alternatifler arasından ucuz uçak bileti temin edebilmek mümkündür. Pegasus Havayolu şirketi Roma Fiumicino Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında gerçekleştirdiği uçuşlarda aktarma bölgesi olarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanını tercih etmekte olup havayolu şirketini tercih eden müşterilerine kişi başı 20 kilogram bagaj hakkı tanımaktadır. Şirket seferlerinin süresi yapılacak aktarma sayısı ve bu noktalardaki bekleme sürelerine bağlı olarak artış veya azalış göstermekte olup yolculuk süresi 5 saatten 1 güne kadar çıkabilmektedir. Firmanın fiyat politikasına bakıldığında ise en düşük biletler 550 liradan en yüksek biletler ise 700 liradan satışa sunulmaktadır.

Türk Havayolları şirketini tercih ederek günün farklı zaman dilimleri için uçak bileti satın alabilmek de mümkün hale gelmiştir. Türk Havayolları da Roma Ankara destinasyonunda İstanbul noktasını aktarma merkezi olarak kullanmakta ve Atatürk Havalimanını tercih etmektedir. Firmanın 07.20, 11.25, 15.25 ve 19.45 gibi saatlerde uçuşları bulunmakta olup sefer süreleri 6 saatten başlayarak 1 güne kadar çıkabilmektedir. Türk Havayolları Roma Ankara güzergahındaki uçuşlar için müşterilerinden 770 lira ile bin 300 lira arasında değişen bedel talep etmektedir. Türk Havayolları uçuşlarında yolcu başına tanınan bagaj hakkı ise 20 kilogramdır. Alman havayolu şirketi Luftanhsa ise Roma ve Ankara arası seferlerinde Frankfurt Am Main Havalimanını ve Münih Franz Josef Havalimanını kullanmaktadır.

Lufthansa seferleri ise 5 saat ile 18 saat arasında değişkenlik göstermekte olup yolculara ise sadece el bagajı hakkı tanınmaktadır. Lufthansa uçak biletleri ise bin 600 lira ile bin 700 lira arasında değişen fiyat seçenekleri ile müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Lufthansa firması Türk Havayolları ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Roma Ankara güzergahında ortak seferler de düzenlemektedir. Bahsedilen firmalar dışında Alitalia ve Ukraine İntl. Airlines gibi sektörde faaliyet gösteren uluslarası şirketler de değişen aktarma rotaları ve fiyat seçenekleri ile birlikte aynı güzergah üzerinde çeşitli alternatifleri müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir