Okyanus Aşırı Seferlerdeki Yemek Servisi

Okyanus aşırı seferlerdeki yemek servisinde hava yolu firmaları yolcuların uçağa bindikleri andan inecekleri ana kadar her anlarını zihinlerinde güzel tatlar ve anılar bırakacak ikramlar ile süslemeye özen göstermektedirler. Uçak seferleri iç hat ve dış hat olarak ikiye ayrılmaktadır. Dış hat seferleri ise uzak ve yakınlığına göre değişmekte ve en uzun mesafeye sahip olan Uzakdoğu, Amerika gibi yolculuklar okyanus aşırı seferler olarak değerlendirilmektedir. Bir gün hatta daha uzun süren uçak yolculuklarının olduğu bu rotada doğal olarak havayolu şirketleri de yemek servislerini ona göre yapmaktadır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinden oluşan menünün içeriği sunulan yemek çeşitleri ve içecekler bilet sınıfına göre farklılık göstermektedir.

Yemek servisleri ve diğer hizmetler konusunda satış ofisinden bilgi aldıktan sonra biletin alınması daha sağlıklı olacaktır. Okyanus aşırı seferlerde yemek servisi Business Class sınıfında tam bir restoran edası ile gerçekleşmektedir. Porselen yemek takımları ve cam bardaklarla ikram edilen yemekte tercih hakkı da bulunmaktadır. Usta uçan aşçılar tarafından yapılan yemeklerle yolcuların kendilerini özel hissetmesi ve geleneksek Türk misafirperverliğini göstermek amaçlanmaktadır. Uçağa ilk binildiği anda uçuş öncesi yolcuların rahatlaması için içecek ikramı yapılmaktadır. Bu ikram misafirleri hem rahatlatmak hem de hoş geldiniz, iyi uçuşlar demek için servis edilir. Uçuşun süresinin uzun olmasından dolayı 2 ana yemek ikramının yanında bazı uçuşlarda ayrıca atıştırmalık yiyecekler de sunulmaktadır.

Business uçuşlarda ordövr tabağı, sıcak çorba ile dünya ve Türk mutfağından yolcular tarafından en çok beğenilen çeşitli yemeklerin sunulduğu yemek servisi yapılmaktadır. Lokum eşliğinde Türk Kahvesi, sıcak çikolataya varan içecek zenginliğiyle lezzetli anlar yaşanmaktadır. Ekomomi sınıfında yemek servisi porselen yemek takımlarında yapılmayıp tepsilerde yapılsa da sunulan yemeklerin lezzeti yolcuları mutlu etmektedir. Kırmızı et veya beyaz et yemeklerinden birinin seçildiği ana yemek menüsünde özel istekler olursa bilet alırken tercih etme hakkı sunulmaktadır. Çocuk menüsünün yanında, vejetaryenler ve kronik rahatsızlığı bulunan misafirler için özel yemekleri bulmak mümkündür. Sağlıklı beslenenler kabin memurundan meyve bile isteyebilirler. Yemek servislerini zamanın trendlerine ve ortak zevkler doğrultusunda sürekli geliştirmeye çalışan firmalar için uzun olan okyanus aşırı seferlerde yemek ikramı önem arz etmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir