Norveç Türkiye Arasındaki Ucuz Uçak Biletleri

Norveç Türkiye arasında aktarmalı yer alan uçuşlarda Türk Hava Yolları, SVG Stavanger, Pegasus ve SAS Airlens firmaları uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Norveç’ten ucuz uçak bileti almak isteyenler için yapılan araştırmada karşınıza çıkan alternatifler arasında en uygun olanı değerlendirmek gerekmektedir. SAS Airlens tarafından Stavanger Havalimanından hareket eden uçak 1 saat 10 dakikalık uçuşun ardından Kopenhag Havalimanına iniş yaptıktan sonra burada 50 dakikalık beklenin ardından İstanbul Atatürk Havalimanına iniş yapmaktadır. Toplam 5 saat 15 dakika süren bu yolculuk en hızlı olarak görülmekle beraber ikinci en uygun uçak biletleri bu uçuş rotasında yer almaktadır.

Ucuz bilet almak isteyenler için alternatif rota olarak Türk Hava Yolları bünyesinde çalışan SAS Airlines firması tarafından Stavanger Havalimanından hareket eden uçak 50 dakikalık uçuşun ardından Oslo Gardermeon havalimanına iniş yapmaktadır. Yaklaşık 2 saat beklemenin ardından Türk Hava Yollarının uçağı ile 3 saat 50 dakikalık uçuşun ardından İstanbul Atatürk havalimanına iniş yapmaktadır. Ortalama 6 saat 45 dakika süren bu seyahat ortalama olarak 1.000 TL’den başlayan fiyatlar arasında yer almakla en ucuz kategorisinde yer almaktadır. Bu uçuş ile ilgili olarak online bilet satışı yapan 15 internet sitesi gizli rekabet yaparak en uygun fiyatı vermektedir.

Ucuz uçak biletinin bütçenize avantajı yer olduğu kadar zamanınıza dezavantajı bulunmaktadır. Uçak bileti ucuzladıkça bekleme süresinin arttığı da görüldüğü gibi bu uçuşta en uzun uçuş süresi yaklaşık 20 saat 15 dakika olarak belirlenmiştir. Mart ayı içerisinde Norveç’ten Türkiye gelmek isteyenler için zamanlama problemleri yok ise 761 TL’den uçuş yapabildikleri gibi 900 TL’den başlayan fiyatlarla uçak bileti bulma şansları bulunmaktadır. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmalarından başka firmanın uçuşu bulunmadığı için firma tercihi yaparken ve bilet rezervasyonu yaparken fiyatlara dikkat ettiğiniz kadar bekleme sürelerine ve uçuşların gerçekleştiği havalimanlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yaz tatilini Türkiye’de geçirmek ucuz uçak bileti almak isteyenler biletlerini şimdiden araştırıp erken rezervasyon fırsatlarından yararlandıklarında tatillerini ucuza getirmiş oldukları gibi ucuz bilet imkanlarından da yararlanabilirler.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir