Moskova İstanbul Ucuz Uçak Bileti Alma Yolları

Moskova ile İstanbul arasında yolculuk yapacak olan kişilerin çok sayıda farklı alternatifleri bulunmakta ve bunlar sayesinde biletlerin daha ucuza alınması mümkün olmaktadır. Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin iyi ve fazla olması iki ülke arasında yapılan uçuşları da doğrudan etkilemektedir. Son dönemde yapılan uçuşların sayısının artmasının dışında farklı hava yolu şirketleri tarafından da seferler düzenlenmeye başlanmıştır. Bunların bir kısmı Türk şirketleri diğerleri ise Rus şirketleridir. Ülkemizin en önemli kenti olan İstanbul’dan Rusya’nın başkenti olan Moskova’ya doğrudan yapılan uçuşların sayısı çok fazla olduğu için insanlar aktarmalı yolculuklara ilgi göstermemektedir. Bunun en önemli nedenleri arasında aktarmalı yolculukların normal olanlara göre çok daha pahalı olmasıdır.

Moskova’dan İstanbul’a gelmek isteyen kişiler için en önemli seçenek Türk Hava Yolları olup gün içinde dört sefer düzenlemektedir. Bunlar günün farklı zamanlarında yapılmakta ve böylece insanlar için farklı alternatifler oluşmaktadır. Söz konusu seyahatlere katılmak için ödenmesi gereken ücret 1.029 TL’dir. Fakat ucuz bilet alma yöntemleri arasında bulunan promosyonlu biletlerin takibi iyi yapıldığında bilet için ödenmesi gereken miktar sadece 635 TL olmaktadır. Aradaki ciddi fiyat farkı insanları söz konusu yönteme itmektedir. Başka bir Türk şirketi olan Pegasus ise gün içinde sadece bir defa sefer düzenlemektedir. Fakat müşterilerine sunmuş olduğu ucuz yolculuk şansı ile bütün dikkatleri üzerine çeken firmayla yolculuk yapmak isteyen kişiler biletlerini erken aldıklarında ödemeleri gereken ücret sadece 277 TL’dir.

Moskova ile İstanbul arasında bunlar dışında da firmalar uçuşlar düzenlemekte ve yolcu taşıması yapmaktadır. Bu firmalarla seyahat etmek isteyenlerin ödemesi gereken ücretlerden bazıları 237 TL’den başlarken bazıları ise 500 TL civarındadır. Fakat söz konusu ücretler en ucuz biletlere ait fiyatlardır. Bunların sayısı sınırlı olduğundan kısa sürede tükenmekte ve bundan dolayı da geriye pahalı biletler kalmaktadır. Düşük ücret ödeyerek yolculuk yapmak isteyen kişilerin mutlaka biletlerini çok önceden alması gerekmektedir. Böylelikle şirketlerin müşterileri için yapmış olduğu promosyon uygulamasından yararlanılmakta ve yolculuk yapabilmek için çok daha az ücret ödenmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir