İsrail Türkiye Uçuşlarında Ucuz Uçak Bileti

Ortadoğu ülkeleri arasında yer alan İsrail ile ülkemiz arasında yolculuk yapmak isteyenler için hava yolu şirketleri tarafından çok sayıda sefer düzenlenmekte ve bunların bir bölümünde yapılan indirimlerden dolayı yolcular biletlerini çok daha uygun fiyatlara alabilmektedir. Dünya hava yolu trafiğinin merkez noktalarından bir tanesi olan İstanbul’a İsrail’in başkenti olan Tel Aviv’den çok sayıda uçak gelmektedir. Bunların büyük bir bölümü Türk firmalarına ait iken yabancı firmalara ait uçaklar da yolcu taşımaktadır. Bunlar arasındaki firmalardan bazıları dönemsel olarak kampanyalar yapmakta ve bilet fiyatlarının aşağılara çekilmesini sağlamaktadır. Böylece yolcular çok daha ucuza yolculuk yapabilme fırsatını yakalamaktadır.

İsrail’den gelmek isteyenler için seçenek arasında dünyada da önemli bir konumda olan Türk Hava Yolları bulunmaktadır. Gün içinde çok sayıda uçuş yapan firma bunlar için farklı fiyatlar talep etmektedir. Yolculardan gelen talebe bağlı olarak ücretler değişkenlik göstermekte olup talebin az olduğu dönemlerde daha az ücret ödenirken yoğun talepte ödenmesi gereken ücretler artmaktadır. Seyahat tarihinden çok daha önce alınan biletler için 541 TL ödenirken seyahat tarihine az bir süre kala yapılan bilet alma işlemi sonucunda ödenmesi gereken ücret 800 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bunun dışında benzer bir durum Pegasus firmasında da görülmektedir. Müşterilerine sunmuş olduğu uygun fiyatlı seçeneklerle bilinen firmanın promosyonlu biletlerinin ücreti sadece 233 TL iken diğer normal biletleri ise 290 TL ile 400 TL arasında değişmektedir.

Atlas Global’de İsrail’den doğrudan uçuş yapan firmaların arasında yer almakta olup bilet fiyatları 560 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artış göstermektedir. Kısacası iki ülke arasında seyahat etmek isteyen kişilerin biletlerini önceden almaları durumunda ödemeleri gereken tutar normale göre çok daha düşük seviyelerde olmaktadır. Böylece insanlar maddi olarak ciddi bir avantaj yakalamış olmaktadır. Bunun nedeni firmalar tarafından satılan promosyonlu biletler olup bunların fiyatlarının diğerlerine göre çok daha düşük olması bunlara olan talebin artmasına neden olmaktadır. Böylece söz konusu fırsata sahip koltuklar kısa sürede tükenmekte ve insanlar normal fiyattan bilet almak zorunda kalmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir