İç Hatlar Araç Kiralama Hizmetlerinin Kapsamı

Türkiye iç hatlar seferleri düzenleyen tüm havayolu firmaları bağlı oldukları havalimanlarında yolcuların güvenli biçimde taşınması için çaba harcamaktadır. İç hatlar terminallerinden kalkışla ülke içerisinde gidilen başka şehirlerde şehir içindeki ulaşımın daha kolay sağlanabilmesi için araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Tüm illerdeki havalimanlarında araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Birçok farklı model, fiyat seçeneği ve uygulama ile yolcuların seyahatleri süresince daha rahat hareket etmeleri amaçlanmaktadır. İç hat terminallerinde farklı birçok firma Rent a car hizmetlerini sağlamaktadır. Her firmanın kendine özgü hizmet politikası, sözleşmesi ve kuralları bulunmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kişiler bu kurallar doğrultusunda kiralama işlemi gerçekleştirmektedir.

Gidilen şehirde araç kiralama tercihi yapıldığında iç hatlardaki kiralama hizmetleri departmanlarında her bütçeye uygun araç bulmak mümkün olmaktadır. Farklı birçok alternatifle firmalar araçları yolcuların beğenisine sunmaktadırlar. Bu noktada birbirinden farklı seçenekleri ile firmaların sundukları araçlardan isteğe bağlı seçimlerin yapılması da sağlanmaktadır. Genelde bu hizmeti sunan firmalarda filo çeşitliliği söz konusudur. Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde iç hatlar terminallerinde bulunan kiralama ofislerinde günlük, haftalık araçların kiralanması gerçekleştirilmektedir. Müşterilerin taleplerine yönelik alternatifler ile gereken memnuniyetin sağlanması noktasında çalışan ofislerde zaman zaman gerçekleşen kampanyalarla da ilginin artması sağlanmaktadır.

İç Hatlar Terminallerinde araç kiralamak için yapılması gerekenler:

• İç hatlar araç kiralama ofisleri yetkilileri ile görüşerek bölgeye ve aileye uygun aracın seçilmesini sağlamak,
• Gerekli olan ücretin ödenmesini sağlayacak kart ya da paranın temin edilmesi,
• Ödemenin yapılması ve sonrasında konfirmasyon makbuzunun teslim alınması,
• Kartın güvenlik depozitosunu karşılayacak limitte olması,
• Aracı sağlayıcı firmanın pasaportu görmelerini sağlamak sıralanabilecek ilk aşamalar olarak belirtilebilmektedir.

Tüm bu işlemler firmaların hizmet politikalarına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle iç hatlar Rent a car hizmetlerini sunan firmaların kiralama koşullarına göz atmak da fayda bulunmaktadır. Araç kiralarken birçok vergi ödenen tutara dahil edilmektedir. (yerel vergiler, havalimanı ücret ve yol vergileri gibi.) Müşteri olarak sadece seçilen aracın ödemesi gerçekleşmektedir. İç hatlarda bulunan kiralama firmaları rezervasyon yapılmadan önce ödenmesi gereken tüm detaylar hakkında kendi politikaları gereğince bilgi vermektedir. Tüm bu hizmetlerden yararlanmak isteyen müşteriler iç hat rent a car hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir