İç Hat Seferlerinde Sunulan Yemek Servisleri

Hava yolu ulaşımında firmaların iç hat ve dış hat uçak seferlerinde sundukları yemek servisleri değişmektedir, sunulan yemek servisleri bazı firmalarda ücretsiz iken bazılarında ücretli olarak ikram edilmektedir. Konfor ve lüksünden ödün vermeden misafirlerini evinde gibi rahat hissedecekleri bir yolculuk sunmak isteyen hava yolu firmaları sundukları yemek servisleri ile de mutluluklarına sebep olmak istemektedir. Firmadan firmaya yemek servis hizmetleri değiştiği gibi uçaklarda bulunan Ekonomi, Business Class gibi kısımlara ayrılan sınıflarında yemek menüleri değişmektedir. İç hat uçuşlar dış hat seferlerine göre daha kısa olduğundan sunulan yemek servislerindeki çeşitlilik ve ürünler hava yolu şirketleri tarafından mesafe ve uçağın sefer saati düşünülerek karar verilmektedir.

Ekomomi Class sınıfı iç hat uçuşlarında sunulacak yemek ikramı uçağın kalkış saatine göre belirlenmektedir. Hava yolu firmaları bu sınıfta içecek olarak su, çay veya kahve, kahvenin yanında çikolata, yiyecek olarak da kek veya sandviçi ücretsiz olarak ikram etmektedirler. Şirkete göre değişen fiyatlar ile ücretsiz sunulan yiyecek ve içeceklere ek sıcak yemek, atıştırmalık, börek, sıcak veya soğuk içecek çeşitlerinin yazılı bulunduğu menüden bakılarak sipariş edilebilir. İstendiği zaman bakılması için menünün bulunduğu liste öndeki koltuğun cebine yerleştirilmiştir. Şeker, tansiyon gibi kronik rahatsızlıkları bulunan yolcular için laktozsuz, diyabetik ürünler, glutensiz ve tuzsuz yiyecekler ve vejetaryenler için de özel ürünleri de uçakta bulmak mümkündür.

Business Class iç hat uçuş seferlerinde eve gelen misafire sunulan çay veya kahve misali yolculuğun ilk anlarında hoş geldiniz içeceği sunulmaktadır. Ardından uçağın kalkış saatine ve yolculuğun uzunluğuna göre belirlenmiş menü ikram edilir. Koltuk arkalarındaki ceplerde menünün içeriğini belirten kartlar bulunmaktadır. Bu kartlara önceden bakılıp fikir edinildiğinde yemek ikramı sırasında kabin memuru bekletmemiş olur hem de zamandan kazanmak için sebep olacaktır. Yemek ikramları diğer sınıflarda kullanıldıktan sonra atılan karton veya plastik tepsilerde değil porselen yemek takımları ile ikram edilecektir. Dünya mutfağının farklı lezzetlerinin yanında ülkemizin vazgeçilmez tatları olan Adana köfte, mantı, sarma, imambayıldı gibi usta aşçılar tarafından pişirilen özel yemekler ikram edilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir