Asya ülkelerine vize alırken önemli noktalar

Seyahat edebilmeniz için Asya ülkelerine öncelikle pasaport ve vize işlemlerinizi yaptırmanız gerekecektir, bazı Asya ülkeleri vizesiz kabul ederken bazı ülkeler kesinlikle vize istemektedir. Bazı Asya ülkeleri ise kapıda vizeyi onaylamaktadır. Ülkeye girdiğiniz anda vize işlemi yaptırıp ülkeyi keşfetmeye başlayabiliyorsunuz. Bu nedenle öncelikle gideceğiniz Asya ülkeleri vize istiyor mu istemiyor mu araştırıp ona göre hareket ediniz. Vize isteyen ülkeler için gideceğiniz Asya ülkesinin Büyükelçiliği’ne başvurmalısınız. Büyükelçiliğin sizden istediği belgeleri hazırlayıp başvurunuzu yaptığınızda belgeleriniz incelendikten sonra mülakat için elçiliğe çağrılırsınız.  Mülakat için görüşmeye giderken düzgün bir kıyafetle gitmeye dikkat ediniz. Çok rahat giysiler giymeden bayansanız aşırı makyaj yapmadan gidiniz. Mülakatta sorulan sorulara kısa ve net ama mutlaka doğru cevaplar veriniz.

Asya Ülkeleri İçin Vize Almak

Asya ülkeleri için vize alma konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise Gideceğiniz ülkeye hangi amaçla gittiğinizi mutlaka belirtmelisiniz. Eğitim öğretim için mi gidiyorsunuz, çalışmak için mi ya da turist olarak mı orada olacaksınız mutlaka belirtmelisiniz.  Gittiğiniz ülkede sorun yaşamamak için vizenizi en uygun şekilde almanız yararınıza olacaktır. Asya ülkeleri için alacağınız vizeyi tek seferlik mi alacaksınız yoksa daha sonra yine aynı ülkelere gitmeyi düşünür müsünüz? Bu konuda tam bir karar verdiğinizde vizenizi tek seferlik gidiş için Single vize olarak almalısınız. Birçok kez kullanmak istiyorsanız Multiple vize almanız gerekecektir. Vize işlemleri için bu kadar uğraşmışken bu konuda dikkatli olmanızda fayda vardır.

Asya Seyahatine Vize Alırken Dikkat Edilecekler

Asya ülkelerine yolculuk yapacağınızda mutlaka gideceğiniz ülkelerin büyükelçilikleri ile görüşerek gideceğiniz ülkenin şartlarlını ve her türlü bilgiyi edinerek hazırlıklı gitmenizde fayda vardır. Zira vizesiz gidilen veya kapıda vize kabul eden ülkelerin bazı şartları ve istediği belgeler olabilir. Gideceğiniz ülkede sorun yaşamamak için yanınıza almanız gereken belgeleri mutlaka öğrenip hazırlıklı bir şekilde yola çıkmanız sizin için daha iyi olacaktır. Asya seyahatinizin sorunsuz ve keyifli bir şekilde yaşanması için yolculuk öncesi tüm belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayarak  problemsiz bir tatil yaşayınız.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir