Havalimanı Transit Araç Kiralama Hizmetleri

Ülkemizin farklı şehirlerindeki havalimanlarında özellikle kalabalık yolcu kitlelerinin daha çok tercih ettikleri transit araç kiralama hizmetlerinin sunulduğu rent a car ofisleri bulunmaktadır. Alandan şehir merkezine ulaşım sağlamak için günü birlik kiralandığı gibi bazen bütün tatil boyunca gezmek ve seyahati kolaylaştırmak için kiralamalar da yapılmaktadır. Çok sayıda farklı şirketin hizmet verdiği bu alanda transit araçların çeşitli modellerin ve markların otoları bulunmaktadır. Bu araçların genellikle 8 yolcu ve ortalama 8 bagaj kadar kapasitesi olmaktadır. Normal ve Vip olan bu minibüslerde sunulan imkânlar farklılık göstermektedir. Genellikle kalabalık aileler, konser veya farklı aktiviteler için gelen sanatçılar tarafından daha çok kiralanan bu vasıtalar yolcularına rahat ve konfor sunmaktadır.

Vip Transit araçlarda, LCD televizyon, karşılıklı oturulacak şekilde konuşlandırılmış orta masa, deri koltuklar, binmeye yardımcı basamaklar, soğuk içecekler için buzdolabı, telefon, tablet ve bilgisayarlar için 220 voltluk priz, ekstra talep edildiğinde internet erişimi, 3 farklı noktada bulunan emniyet kemeri, multimedia oynatma sistemi bulunmaktadır. Ayrıca aracın içi laminat kaplama olup klima, aydınlatma, ses sistemi ve ayarlanabilir koltuklar ile tam bir konfor sunmaktadır. Koltukların gidiş yönünü bagaj durumuna göre ayarlama imkanı bulunmaktadır. İnternet aracılığı ile de havalimanı transit araç kiralama hizmetinden yararlanılabilir. Uçaktan inmeden önce kiralanan transitler terminal çıkışında rent a car firmasının karşılamacı personeli tarafından hazır bir şekilde misafirini bekleyecektir.

Karşılamacı personel müşterinin adının yazılı olduğu kiralama ofisinin de ambleminin bulunduğu tabela ile beklemektedir. Buluşma gerçekleştikten sonra personel araca kadar müşterisine refakat eder. Transit aracın kaptanı hareket etmeden önce yolcunun varsa ekstra istekleri olup olmadığı sorulduktan sonra varsa istekleri tedarik edilmeye çalışılır. Gidilecek yerler, rota ve bölge bilgilendirilmesi önceden yapılmış olan kaptan yolculuğa başlamak için hareket eder. Özellikle büyük metropollerde yolu bilen, trafiğe hakim usta şoförlerle yolculuk yapmak daha sağlıklıdır. Kaptan istenmediği durumlarda bu vasıtaları kiralayabilmek için en az bir yıllık ehliyet sahibi olmak ve 21 yaşını doldurmuş olmak şarttır. Çok uygun fiyatlarla yapılan bu kiralamalara genellikle K.D.V dahil edilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir