Dış Hatlar Uçuş Hizmetlerinin Kapsamı

Dış hat uçuş hizmetlerinin kapsamı içinde bulunan uçak içinde sunulan yiyecek ve içecekler, eğlence ve oyun fırsatları, bagaj kuralları Ekonomi Class, First Class ve Business Class sınıflarına göre değişiklik göstermektedir. Kampanyalı veya promosyon biletlerin yerine dış hatlarda uçakta en çok kontenjanın ayrıldığı Ekonomi Class sınıfları vardır. Bu sınıfta bagajı teslim ettikten sonra bekleme salonunda beklenebilir fakat First ve Business Class sınıflarındaki gibi lounge hizmeti verilmemektedir. Lounge, güzel bir şekilde tasarlanmış salonda 7 gün 24 saat taze ve sıcak ikramların, büfe, çocuk oyun odasının, TV, playstation, tablet, bilgisayar, internet, gazete, dergi seçeneklerinin, duş alma ve kişisel bakım yaptırma fırsatlarının sunulduğu bir hizmettir.

Ekonomi Class sınıfında olmayan Lounge Hizmeti belli bir ücret karşılığında alınabilir. Yiyecek ve içecek ikramları Ekonomi sınıflarında büyük havayolu firmalarında ücretsiz olsa da bazı şirketler ikramlar için ekstra ücret talep etmektedir, bu durumda sıkıntı yaşamamak için bilet alırken bu durumu netleştirmekte fayda vardır. Fırst Class’ta ücretsiz olan yiyecek ve içecekler, gökyüzünde süzülürken dünyanın en yetenekli şeflerinin yaptığı lezzetli yemeklerden oluşan menü bir restorandaymış hissi ile sunulmaktadır. Business Class’ta ise öğün saatlerinde porselen yemek takımları ve cam bardaklar sunulan özel yemeklerin listeleri arasından tercih fırsatı sunulmaktadır ki burada kabin memurları sadece bu sınıfa hizmet ettiğinden misafirler kendini daha bir özel hissetmektedirler.

Ekonomi sınıfında uçuş boyunca film, dizi izleme, uçak modeline göre müzik yayını ve kulaklık hizmetleri bulunmaktadır. Bir otel odasındaymış gibi rahat edilen First Class’ta televizyon, konsol oyunları, yatak ve ses izolasyonu bulunan kulaklıklarla güncel film ve dizi izleme imkanları sunulmaktadır. Vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacak kadar çok sayıda eğlence bulunmaktadır. Filmler, eğlenceler, belgeseller, sesli kitap kanalı, haber kanalları, çocuk programları, oyunlar, kısa mesaj ve e-posta gönderme gibi durumlar söz konusudur. Bagaj sınırlaması olan uçuşlarda First ve Business Class’ta herhangi bir sınırlama yoktur. Yolculuk için gerekli olan bütün eşyaları herhangi bir cezaya tabi olmadan taşımaktadır. Hatta bazı firmalar belli bir ücret karşılığından bagajı evden dahi almaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir