Çin Türkiye Arası Yolculukta Ucuz Uçak Bileti

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin ile Türkiye arasında yolculuk yapmak isteyen kişiler için farklı hava yolu şirketleri tarafından çok sayıda uçuş düzenlemekte ve bunlardan bazılarında yolcular için ucuz bilet fırsatı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olan Çin’den ülkemize her yıl çok sayıda turist geldiği gibi ticaret ya da farklı amaçlarla da insanlar gelmektedir. Bunun için kişilerin tamamı uçak yolculuğunu tercih etmekte olup bunun en önemli nedeni ise iki ülke arasındaki mesafedir. Ülkeler arasındaki mesafe çok fazla olunca hava yoluna olan talepte artmakta ve bu da şirketlerin daha fazla uçuş yaparak söz konusu talebe cevap vermelerini sağlamaktadır.

Çin ile Türkiye arasında yapılan uçuşlardan sadece bir tanesi aktarmasız yani doğrudan iken diğerlerinin tamamı aktarmalıdır. Aktarmasız uçuş ülkemizin ve dünyanın en önemli şirketlerinden olan Türk Hava Yolları tarafından yapılmaktadır. Şirket tarafından gün için bir defa düzenlenen sefer gece saat 00:50’de yapılmakta ve yerel saat ile 06:10’da sona ermektedir. Yolculuk 10 saat 20 dakika sürmektedir. THY ile yolculuk yapmak isteyen kişiler şirketin sağlamış olduğu promosyon fırsatından yararlanmaları durumunda biletler için 3.142 TL öderken söz konusu fırsattan yararlanma şansı kaçıranların ödemesi gereken miktar ise 3.500 TL ile 4.200 TL arasında değişmektedir. Aradaki fiyat farkı dikkate alındığında biletlerin erken alınmasının kişilere sağladığı avantaj çok daha net bir biçimde ortaya çıkmaktadır.

İki ülke arasında yolculuk yapmak isteyen kişiler için bir başka alternatif ise aktarmalı uçuşlar olup bunlar farklı hava yolu firmaları tarafından yapılmaktadır. Aktarma noktası olarak genellikle firmanın bağlı olduğu ülkenin kentlerinden bir tanesi tercih edilirken aktarmanın yapılacağı noktadaki bekleme süresi ise planlamalara göre farklılık göstermektedir. Bazen 2 saat beklenilirken bazen ise 8 saat beklenilmesi söz konusu olabilmektedir. Ödenmesi gereken ücretler ise 1.209 TL’ye kadar düşmektedir. Varşova üzerinden yapılan aktarmalı uçuştaki bekleme süresi 1 saat 35 dakika ve bilet fiyatı ise 1.209 TL’dir ve yolcular için çok önemli bir alternatif olarak dikkat çekmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir