Asya ülkelerine uçak ile seyahat kaç saat sürüyor

Seyahat etmeye karar verdiğinizde Asya ülkelerine uçak ile gitmeniz gerektiğini bilmelisiniz, uçak yolculuğunuz için biletinizi almadan önce uçak ile kaç saat yolculuk edeceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Asya çok büyük bir kıtadır ve Türkiye’de Asya ‘da bulunan bir ülkedir. Ülkemize yakın olan Asya ülkelerine daha kısa sürede ulaşabilirken Çin ve Singapur gibi ülkelere daha uzun sürede ulaşırsınız. Türkiye’nin sınır komşusu olan Suriye ve Irak gibi Asya ülkeleri uçak ile oldukça kısa sürede varılabilir mesafededir. Suriye 1 saat 36 dakika sürerken, Irak 2 saat 14 dakika, İran 2 saat 55 dakika uzaklıktadır. Türkiye Tayland arası uçakla 10 saat 37 dakika sürmektedir. Asya’nın en zengin ülkesi olan Katar 3 saat 51 dakika mesafededir. Azerbaycan’ Türkiye’den uçak ile 2 saat 16 dakikada varabilirsiniz.

Asya Ülkelerine Uçak İle Ne Kadar Sürede Varılır

Asya ülkelerine seyahat uçak ile ne kadar zaman alır. Kaç saat gökyüzünde kalmanız gerekecektir. Gideceğiniz Asya ülkesine göre uçakla yolculuk sürenizde değişmektedir. Türkiye’den Japonya’ya gitmek istediğinizde 12 saat 31 dakika uçak yolculuğu yapmanız gerekir. Afganistan’a gitmek isterseniz 4 saat 59 dakika gökyüzünde kalarak ülkeye varabilirsiniz. Ülkemizden Çin’e yolculuk yapacaklar için uçuş süresi 10 saat 6 dakikadır. Asya’nın en gelişmiş ülkesi olan Singapur ile Türkiye arası uçak ile 12 saat 27 dakika sürmektedir.  Hindistan’a gitmek isteyenler için İstanbul Atatürk Havaalanından Hindistan 6 saat 37 dakika uçak yolculuğu yapmanız gerekir.

Asya’da Bulunan Ülkeler Türkiye’ye Kaç Saat Uzaklıktadır

Asya ülkelerine uçakla yolculuk hangi ülkeye kaç saat zaman alır. Türkiye Kuveyt arası uçak ile 3 saat 2 dakika sürmektedir. İstanbul’dan Nepal’a uçakla yolculuk yapacaksanız 7 saat 21 dakika uçak yolculuğu yapmanız gerekir. Türkiye’den Rusya’ya uçak ile 7 saat 44 dakika da ulaşılabilmektedir. Asya seyahatinizde Kamboçya’nın güzelliklerini görmek isterseniz İstanbul Kamboçya arası uçak ile 11 saat 20 dakika sürmektedir. Asya ülkeleri için verdiğimiz uçak ile kaç saat sürer bilgisi aktarmasız uçaklar için geçerlidir. Aktarmalı uçaklarda birkaç saat fark edebilir.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir