Berlin Direk Uçuşlarda Ucuz Uçak Bileti

Almanya’nın başkenti olan Berlin’e doğrudan gitmek isteyen kişilerin farklı seçenekleri bulunmakta ve bunlar arasından bazıları diğer seçeneklere göre çok daha uygun olabilmektedir. Almanya’da yaşayan Türklerin önemli bir bölümü Berlin’de bulunmakta ve bu kişiler yılın belli dönemlerinde Türkiye’ye gelerek tatil yaptıktan sonra tekrar yaşadıkları yere dönmektedirler. Bunlar dışında ticaret, turistik ve farklı amaçlarla da buraya giden insanlar bulunduğundan hava yolu şirketleri tarafından Berlin’e hem aktarmalı hem de doğrudan çok sayıda sefer yapılmaktadır. İnsanlar bunlar sayesinde kısa bir sürede Berlin’e ulaşırken ödemeleri gereken bilet ücretleri ise farklılık göstermektedir. Bazı firmalar belirledikleri politika gereği ucuz bilet satarken bazılarının ki ise nispeten daha pahalı olabilmektedir.

Berlin’e gitmek isteyen kişilerin aktarmalı ve doğrudan gitmek gibi iki farklı seçenekleri bulunmakta olup bunlardan doğrudan olanları daha fazla tercih edilmektedir. Fakat direkt yolculuk yapmak isteyen kişilerin mutlaka İstanbul ya da Ankara gibi kentlerde bulunan havalimanlarından uçağa binmeleri gerekmektedir. Ankara’dan haftanın sadece iki gününde doğrudan yolculuk yapılabilirken İstanbul’dan her gün direkt seyahat edebilmektedir. Ankara üzerinden Almanya’nın başkentine gidecek olan kişilerin mutlaka Türk Hava Yollarını tercih etmesi gerekmektedir. Pazartesi ve Perşembe günü yapılan uçuşlar için alınacak olan biletlerin fiyatları 465 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artış göstermektedir. Bu fiyata satılan koltukların sayısı sınırlı olup talebin yoğun olmasından dolayı bunlar kısa sürede tükenmektedir. Dolayısıyla insanların ucuza bilet almak için acele etmesi ve biletlerini seyahat tarihinden daha önce alması gerekmektedir.

Berlin’e direkt olarak gitmek isteyen kişiler için bir başka seçenek ise İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Buralardan Türk Hava Yolları, Pegasus ve Onur Air gibi firmalar direkt Berlin’e gitmektedir. Türk Hava Yolları gün içinde birden fazla sefer düzenlerken Pegasus daha az sefer düzenlemektedir. THY ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin ödemesi gereken ücret 452 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Pegasus ile seyahat etmek isteyen kişiler ise 220 TL’den başlayan fiyatlarla bilet alabilmekte ve Berlin’e gidebilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir