Katar Türkiye Direkt Uçuşlarda Ucuz Uçak Bileti

Katar – Türkiye arasında yolculuklarını hava yolu ile yapmak isteyen yolcular uçuş biletlerini direkt uçuşlar üzerine oluştururlarsa daha uygun fiyatlı uçacaklardır. Direkt uçuşlar aktarmalı olarak yapılan uçuşlara göre daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Aktarmasız olarak yapılan uçuş fiyatı 150 lira ile 300 lira arasında olmaktadır. Aktarmalı uçuşlar bu fiyatları neredeyse iki katı olabilir. Katar – Türkiye direkt uçuşlarında indirim elde etmek istiyorsanız biletlerinizi uçuştan biraz önce almanız gerekmektedir. Neredeyse 1 ay önce alınmış olan uçak biletleri bir hafta içerisinde alınmış uçak biletlerinden daha indirimli olmaktadır. Bilet fiyatlarını karşılaştıran internet siteleri vardır. Bu internet siteleri promosyonlar hakkında ve bilet fiyatları hakkında size detaylı bilgiler verecektir. Karşılaştırmalara bakarak bütçenize en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

Katar Türkiye direkt uçuşlarında ucuz uçak bileti almanın diğer bir yoluysa kullanacağınız havayolu şirketinin resmi internet sitelerinde yapılan kampanyaları takip etmektir. Havayolu şirketleri bazen yurtdışı uçuşlarında yolcularına ucuz uçma avantajı sağlamaktadır. Bu avantajları yakalayarak direkt uçuşlarda ucuzluk bulabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz havayolu şirketlerinin uygulamalarını cep telefonlarınıza indirerek daha kolay bir şekilde indirimleri takip edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz şirketin kredi kartlarını kullanabilirsiniz bu kartlar sayesinde üyelik oluşturduğunuz havayolu şirketinden uçuş puanı veya mil kazanabilirsiniz. Kazandığınız uçuş puanlarını veya milleri kullanarak direkt uçuşlarınızda indirimler kazanabilmektesiniz. Kazandığınız puanlar ile uçuş sınıfınızı da ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

Katar – Türkiye direkt uçuşlarında akşam saatlerini tercih etmek size ucuz bilet alma olanağı sağlayacaktır. Sabah yapılan uçuşlar akşam yapılan uçuşlara göre yüzde yirmibeş daha pahalı olabilmektedir. Örneğin sabah 8.30 itibariyle yapılan bir uçuş fiyatı 275 lirayken akşam 20.30 saatlerinde yapılan uçuş 200 lira civarındadır. Biletlerinizi havayolu şirketlerinin resmi acentalarında almak indirim kazanmanız açısından olumsuz olacaktır. Bilet satan acentalar bilet fiyatlarının üzerine kendi kâr oranlarını koyarak satmaktadırlar. Katar Türkiye arasında giderken kullanmış olduğunuz havayolu şirketinin uçuş puanlarını kazanmış sanız gelirken uçuş puanlarınızı kullanıp uçuşunuzu indirimli hale hatta ücretsiz hali kolaylıkla getirebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir