Asya ülkelerinde görmeniz gereken yerler

Seyahatinize Asya’nın en gelişmiş ülkesi olan Singapur ile başlayabilirsini, Singapur’da Marina Körfezi muhakkak görmeniz gereken yerler arasındadır. Kamboçya’nın Siem Reap şehri Asya’da görülmesi gereken şehirlerden biridir. Her köşesinde tarihi ve doğa güzellikleri ile görülecek bir yer bulabilirsiniz. Çin’in başkenti Pekin tarih ile modernizmi bir arada görebileceğiniz harika bir şehirdir. Çin Seddi, ming mezarları, Wangfujing Caddesi gibi görülmesi gereken yerleri gezebilirsiniz.  Vietnam’ın Hanoi kenti Asya’nın mutlaka görülmesi gereken kentlerinden biridir. Hanoi şehrinde Kiem Gölü ve Kızılırmak’ın doğal güzelliklerinin yanı sıra tapınakları ile de güzel bir kenttir. Taylant’ın Bangkok şehri doğu ve batının sentezi özelliğindedir. Altından saraylar, yüzen pazarlar, harika porselen işlemeler ile muhteşem bir güzelliktedir. Bangkok’ta Siam Meydanı, Büyük Saray, Zümrüt Buda Tapınağı muhakkak görmeniz gereken yerlerdir.

Asya Ülkelerinde Gezilecek Yerler

Asya ülkelerinde gezilecek yerler arasında en önemli yerlerden biri de Çin’in Şangay şehridir. Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Şangay görülmeye değer güzelliktedir.  Şangay’da Yu Yuan Bahçeleri, Kordon, Nanjing Caddesi, Şangay müzesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Asya ülkelerinde bir diğer durağınız Japonya’nın Tokyo şehri olmalıdır. Tokyo pahalı bir şehir olmasının yanında düzenli ve güzel bir şehirdir. Asya mutfağının en güzel yemeklerini yiyebileceğiniz Tokyo’da Michelin Yıldızı statüsüne sahip restoranlarda muhakkak yemek yemelisiniz. Şehirde Sensoji Tapınağı, Ueno Park, Ulusal Müze, Shinjuku tren istasyonu görmeniz gereken yerlerdir.

Asya’da Görülmesi Gereken Yerler

Asya gezinize devam ederken Hindistan’ı görmeden olmaz. Hindistan’ın Mumbai şehri muhakkak ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Kalabalık Hindistan’ın en sakin şehri olan Mumbai’de farklı kültürde insan tanıyabilir, değişik lezzetteki yemekleri tadabilirsiniz. Mumbai’de Elephanta Mağaraları, Sanjay Gandhi Milli Parkı, Malahakshmi Tapınağı görülmesi gereken yerlerdir.  Nepal’in başkenti Katmandu Asya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Her yanı tarihi zenginliklerle dolu olan şehirde Durbar Meydanı, Kopan Manastırı, Langtang Milli Parkı ve Rüyalar Bahçesi gezip görebileceğiniz yerlerdir. Bali’nin Ubud şehri doğa içerisinde huzuru yaşayabileceğiniz bir kenttir. Bu şehirde Ubud Maymun Ormanı, Goa Gajah Mağarası, Blanco Rönesans Müzesi, Gunung Labah Tapınağı görülmeye değer güzel yerlerdir.

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir