Asya Kıtası için rota belirlemesi nasıl yapılmalı

Çok geniş topraklara sahip Asya Kıtası  47 ülkeden oluşan büyük bir kıtadır, Asya kıtasının her yerini gezip görmeniz mümkün değildir. Sadece Çin’in tamamını gezmeye kalksanız bir yıl boyunca Çin’de kalmanız gerekebilir. Bu nedenle Asya seyahati için gezip göreceğiniz önemli merkezleri ziyaret edeceğiniz bir rota çizerek hareket etmelisiniz. Asya Kıtası’nın en kuzeyinde kar yağarken en güneyinde yaz yaşanmaktadır. Bu nedenle Asya’da gezmek istediğiniz ülkeleri seyahat edeceğiniz mevsime göre seçebilirsiniz. Veya Asya Kıtası’nda tarihi yerlerimi gezmek istersiniz, dini mabetleri ve mekânları mı görmek istiyorsunuz yoksa kış mevsiminde deniz ve güneşin tadını çıkarıp tatil yapmak mı istersiniz. Asya Kıtası gezinizin rotasını kendi arzularınıza göre oluşturabilirsiniz.

Asya Kıtası Gezisi İçin Rotanızı Çizin

Asya kıtası seyahatinizde kışın ortasında yazı yaşamak isterseniz Tayland, Kamboçya, Filipinler, Singapur, Endonezya ve Malezya ülkeleri yolculuk rotanızı belirleyebilir. Asya Kıtası seyahatinizde çok uygun fiyatlarla kral gibi bir tatil yapmak isterseniz Hindistan, Endonezya,  Filipinler ve Kamboçya tercihiniz olabilir. Bu ülkelerde çok uygun fiyata lüks bir otelde kalabilir, motor ile tüm adaları gezebilir istediğiniz gibi yiyip içebilirsiniz. Singapur, Hongkong, Güney Kore ve Japonya çok güzel ülkeler olmasına rağmen oldukça pahalıdır. Bu ülkelere gitmek için rota çizerseniz maddi olarak hazırlıklı gitmelisiniz. Asya gezinizde farklı dinleri tanımak ve dini mabetleri gezmek isterseniz rotanız Japonya, Tayland ve Hindistan olmalıdır.

Asya kıtası Gezinizin Rotası Nasıl Olmalıdır

Asya Kıtası yolculuğunuzda doğa güzelliklerini görmek doğanın içinde güzel bir tatil yapmak isterseniz Tayland, Filipinler ve Endonezya ülkeleri rotanız olmalıdır. Harika doğası ve muhteşem güzellikleri ile görülmesi gereken ülkelerdir.  Eğlence mekânları ve gece hayatı size cazip geliyorsa Romantizmden hoşlanıyorsanız Tayland ve Endonezya tam size göre olacaktır. Asya’nın zengin yemek kültürü ilginizi çekiyor ve farklı lezzetlerin tadını çıkarmak istiyorsanız Japonya, Tayland, Hindistan ve Malezya rotanız olmalıdır. Asya Kıtası’nda hesaplı ve ucuz bir gezi planınız varsa Endonezya, Hindistan ve Kamboçya en ekonomik Asya ülkeleridir. Asya Kıtası gezi rotanızı isteklerinize göre belirleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir