Uçak bileti alırken bilgilerinizi doğru girmelisiniz

Hava yolu geziniz de ucuz uçak bileti bulabilmek için uçak bileti kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak her şeyden önemli olan bir detaydır. Seyahat etmeyi sevmek ya da iş icabı sık seyahatler yapmak zorunda olmak sebeplerine dayalı uçak kullanımının aktif olduğu bu dönemlerde doğal olarak deyim yerindeyse bir servet ödemek yerine uygun fiyatlı uçak biletleri tercih etmek en doğru seçimdir. Uçak bilet fiyatlarında eğer uygun fiyatlı bilet bulma yoluna gidilmek isteniyorsa belki de ilk seçenek yapılan seyahat zamanının esnek tutulmasıdır. Bu ne demek? Bayram zamanları, yılbaşı zamanları, yaz tatilleri; bu zaman dilimlerinde uçak biletleri her zaman daha yüksek fiyatta olur. Eğer bu esnekliği yakalama payı bırakılırsa ucuz uçak bileti durumu rahatlıkla yaşanabilir.

20 Kasım 2017-24 Mart 2018 tarihleri arasında uçak biletini Anadolu Jet’den alan öğretmenler aileleri ile birlikte %25 indirimli uçma fırsatı yakalamaktadır. Havayolu Öğretmenler Gününü 4 ay süreyle kullanım hakkı olarak değerli öğretmenlere sunma kararı almıştır. Kart gösteren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretim üyeleri de bu fırsattan yararlanmaya dahildir. Vergi ve harçlar hariç ücret üzerinden indirim sağlanmaktadır. Kampanya aynı zamanda aynı soyadından en fazla 4 yolcuya kadar indirim hakkını kullandırtmaktadır.

Tüm Bilgileri Eksiksiz Girin

Günümüzde artık uçak biletleri internet ortamında sunulan kampanyaları yakalayabilmek amaçlı olması adına online olarak alınmasında hız sağlamıştır. Bu durum çeşitli hava yolları şirketlerinin de tüm özel fiyatlarının görünmesi ve dolayısıyla satın alacak kişi için en avantajlı fiyatı bulabilmesi alanıdır. Ancak internet ortamı hemen her konuda olduğu gibi uçak bileti işlemleri yapılırken de ekstra bir dikkat gerektirir. Mesela doğum tarihi bilgisi yanlış yazılmışsa genelde yetişkin biletlerinde çok fazla sıkıntı yaratmasa da eğer durum indirimli bilet olup da doğum tarihi kriter olarak uygun değilse yanlış bilgi girmekten dolayı uçuştan yararlanma iptal olur. Ya da isim soyadı bilgileri yanlışlığında Türkçe karakter sebebi ile olan bilgilerde sorun yaratılmaz ancak isimler tamamen farklı olarak girilmişse sıkıntıdır. Kişisel bilgilerde hatalı girme durumlarında ilgili havayolu şirketine mail atarak ya da iletişim numaralarından ulaşarak düzeltmeler yaptırılabilir.

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir