Uçuş öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

Uzun mesafeleri konforlu ve rahat bir şekilde gitmek isteyenler havayollarını tercih ediyor, gideceğiniz ile önceden plan yaparak biletinizi çok daha uygun fiyat aralıkları ile satın alabilirsiniz.Günümüzde ekonomik olan uçak seyahatleri önceki yıllarda çok daha yüksek fiyatlarda olmaktaydı. Türkiye’nin birçok noktasına havayolu ile ulaşmak mümkün. Günümüzde neredeyse birçok ilde havalimanı mevcut ve istediğimiz ilden diğer ile çok kısa sürede ulaşabiliyoruz. Peki, havayolunu kullanarak konforlu ve hızlı yolculuk imkanına sahip olmak isteyenler hangi havayollarını tercih etmeli ve uçuş öncesi nelere dikkat etmelidir.

Günümüzde uzun mesafeleri kısa zamanda kat etmek isteyenler havayolu taşımacılığını tercih ediyor. Havayolu taşımacılığında en güvenilir markalardan biri olan THY ve diğer havayolları ile seyyah etmek istediğinizde online bilet alabilir ya da anlaşmalık şubelere giderek biletinizi satın alabilirsiniz. Uygun fiyat aralıları ile bilet almak için erken rezervasyon imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Havalimanına Ulaşmak İçin Servis Kullanmanız Gerekiyor Mu?

Bilet aldığınız havayolu firması yolcularına birçok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetleri arasında havayolu firmalarının servis hizmetleri de mevcuttur. Servis hizmetlerini bilet aldığınız gün öğrenebilir ya da iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Havalimanına gitmek için servis kullanmak zorunlu değil, ancak günümüzde birçok kişi daha kolay ulaşım imkanı olması nedeni ile hava yollarının servis hizmetlerini kullanmaktadır. Verilen servis hizmetleri havayolu firmasının inisiyatifinde olup, plan ve programa göre servisi kaldırma imkanı ve hakkı da mevcuttur.

Servis Hizmetini Bilet Aldığınız Şubeler Sunar Mı?

Bilet almak için şubeleri kullanabilir ve biletinizi size en yakın şubelerden alabilirsiniz. Biletinizi aldığınız bu yerler sunulan hizmete göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bilet aldığınız yerlerin servis hizmetleri mevcutsa bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ancak bu hizmete güvenerek işinizi son dakikaya bırakmak sizi zor durumda bırakabilir. Zor durumda kalmamak ve havalimanına zamanında yetişmek için mutlaka biletinizi kalkıştan bir saat otuz dakika öncesinden okutmanız gerekiyor. Bilet aldığınız yerlerin birçoğu servis hizmeti sunmazlar ancak siz yine de servis hizmeti olup olmadığını sorarak öğrenebilirsiniz.

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir