Promosyonlu bilet alırken dikkat edin

Günümüzde uçak ile seyahat en çok tercih edilen yolculuk biçimi haline gelmiştir ve promosyon bilet alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunun en belirgin nedeni, hava alanı sayısının artması ve çoğu ilimizde aktarmalı ya da direk olarak uçak seferlerinin bulunmasıdır. Zaman açısından sağladığı tasarrufun yanında, promosyon uçak bileti’ uygulaması sayesinde, otobüs biletlerinden daha uygun fiyata, uzun mesafeleri kısaltma imkanı sağlanıyor.

Promosyonlu Bilet Nedir?

Promosyonlu bilet, alındığı zamandan itibaren iptali, iadesi ya da tarih değişikliği yapılamayan, uygun fiyata satın alınmış biletlerdir.

Promosyonlu uçak bilet uygulaması belli sayıda koltuk için geçerlidir. THY, Pegasus ve Anadolu Jet hava yolu firmalarının hepsinde de bu uygulama mevcuttur. Firma sayılarındaki artış, ciddi bir rekabete neden olduğu için firmalar, her bütçeye uygun promosyonlu bilet uygulaması ile yolcu sayısını artırmaktadır.

Diğer seyahat yöntemlerine göre zamandan tasarruf sağlayan uçak ile ulaşım şekli genellikle pahalı bilet uygulaması nedeniyle pek tercih edilmezken firmaların, promosyon bilet uygulaması sayesinde bütçelere hitap etmesi nedeniyle çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Promosyon biletleri, belli sayıda koltuk için uygulanmaktadır. Bu yüzden seyahat tarihinizi belirledikten sonra mümkün olduğunca erken uçak biletinizi almanız, promosyon bilet alma şansınız artıracaktır.

Firmaların günlük promosyonlu bilet sayısı belli sayıda olduğu için, seyahat tarihinde esnekli olması, promosyonlu bilet bulma şansınız artıracaktır. Genel anlamda seyahat tarihinizden  4 ile 6 hafta uçak biletinizi almanız promosyon bilet bulmanıza yardımcı olacaktır.

İade ya da iptal gibi değişikliklerin mümkün olmadığı promosyon biletlerini alırken, seyahat tarihinizin net belirledikten sonra bileti almanız, iade şansı olmadığı için daha doğru olacaktır.

Promosyon Biletlerinde Gün ve Saat Tercihinin Önemi

Uçak bileti alırken gidiş ve dönüş biletlerini birlikte almanız, promosyonlu bilet fırsatı yakalamanızı sağlar. Bunun dışında promosyonlu biletlere cuma ya da pazar günleri ulaşma şansınız zordur. Bu yüzden uçak bileti alırken yolculuk günlerini pazartesi ya da perşembe arasında belirlemeniz, aynı zamanda sabah erken saatlerini uçuş saati olarak belirmeniz  promosyon bilet alma şansınız artırır.

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir