Asya Kıtasında çok tercih edilen ülke hangisidir

En çok tercih edilen ülkeler sıralamasında Asya Kıtası’nda  Rusya birinci sırada gelmektedir, Asya Kıtası çok büyük olduğundan tercih edilenler listesi yapmak gerekiyor. Çünkü Asya Kıtası’nın birçok her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Büyüleyici mimarisi ile en çok tercih edilen Asya ülkesi olan Rusya geçen yıl 32 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Rusya’da en çok Moskova ve Kızıl meydan ilgi çekici görülmeye değer güzelliktedir. Türkiye hem Asya hem Avrupa’da toprakları olan bir ülke olsa da ülkenin büyük bölümü Asya’da olduğundan bu sıralamada ikinci sırada Türkiye’yi en çok tercih edilen Asya ülkeleri listesine alabiliriz. Ülkemiz her yıl milyonlarca turistin geldiği ülkeler arasında bulunmaktadır.

Asya Kıtasının En Çok Gezilen Ülkeleri

Asya Kıtası’nın en çok gezilip görülen ve turist çeken ülkelerinden biri de Çin’dir. Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olan Çin İpek Yolu gibi birçok güzelliği ile ilgi çekici ve görülmeye değer bir Asya ülkesidir. Yine Japonya teknolojinin merkezi özelliği ile her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Japonya’da en çok tapınaklar ve adalar ilgi çekmektedir. Çok gelişmiş bir ülke olan Japonya’da alışveriş merkezleri, parklar ve eğlence alanları turistlerin tercih sebebi olmaktadır. Asya kıtasında en çok tercih edilen ülkelerden biri de Hindistan’dır. Bu ülkede birçok inanç aynı anda yaşandığından tapınaklar ve mabetler oldukça fazladır. Farklı bir kültüre sahip olan ülkede özellikle Tac Mahal muhakkak görülmesi gereken yerlerdendir. Asya’nın yemek kültürünü Hindistan’da bulabilir farklı lezzetleri tadabilirsiniz.

Asya Kıtasında En Çok Hangi Ülkeye Gidilir

Asya Kıtası’nda birçok ülke çok tercih edilen ve yoğun turist çeken ülke konumundadır. Dünya’da en çok tercih edilen ülkeler sıralamasında Asya ülkeleri içerisinde hangi ülkelerin yer aldığını sıraladık. Fakat bu ülkelerin yanı sıra Endonezya, Vietnam, Tayland, Tayvan, Katar, Singapur gibi diğer Asya ülkeleri de her yıl binlerce turistin tercih ettiği ülkelerdir. Asya Kıta’sının 47 ülkesinin birçoğu tatil yada gezmek amaçlı tercih edilen ülkeler arasındadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir