Hangi ay daha ucuz uçak bileti alabilirsiniz

Havayolları firmalarının arasında oluşan rekabet günümüzde uçak biletlerinin çok daha uygun fiyat aralıkları ile alınmasını sağlamıştır. Önceki yıllarda yüksek fiyat aralıkları ile satılan uçak biletleri günümüzde çok daha uygun fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle belirli mevsim ve dönemlerde biletler çok daha uygun olabilmektedir. Plan ve program dâhilinde alacağınız biletlerin fiyatları normal bilet fiyatlarına göre çok daha uygundur. Peki, biletinizi doğru mevsim geçişlerinde alırsanız, daha da uygun fiyat aralıkları ile biletinizi alabileceğinizi biliyor musunuz? Evet, bilet alırken doğru dönemleri tercih ederek çok daha uygun fiyat aralıkları ile biletinizi alabilirsiniz.

Uçak Bileti Almanın En Doğru Ayı Hangisidir?

Uzun yolculuklar uçak ile yapıldığında çok hızlı ve konforlu olmaktadır. Bu nedenle kısa seyahatlerde özellikle uçak yolculukları en doğru tercihlerden biridir. Günümüzde havayolu taşımacılığını tercih ederek otobüs biletinden çok daha uygun fiyata alınabildiği belirli dönemler ve aylar vardır. Bu dönemleri takip ederek uçak biletini almak istediğinizde ekonomik olarak çok uygun fiyat aralıkları ile alabilirsiniz. Uçak bileti almak istediğinizde en doğru tercihlerden biri kuşku yok ki, indirim fırsatlarını yakalamaktır. Uygun fiyat aralıkları ile siz de uçak bileti almak isterseniz, kışa giriş aylarını tercih edebilirsiniz. Özellikle aralık ayı bu dönemde en son tercih edeceğiniz dönemler arasında yer almalıdır. Ocak ayı uçak biletlerinin uygun olduğu dönemler olup, şubat ayı sevgililer günü nedeni ile fiyat aralıklarının yüksek olacağı aylardan biri olarak dikkat çekiyor. Ancak daha sonra gelem mart ve nisan ayları uçak biletlerinin en uygun olduğu aylar arasında yer almaktadır.

Biletinizi Uygun Almak İçin Buna Dikkat Edin

En ekonomik fiyat aralıkları ile uçak bileti almak istediğinizde bilet alırken bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz. Pegasus ve THY yolları yolcularına belirli dönemlerde uygun fiyat avantajları sunarken, erken rezervasyon avantajları her zaman için son dakika alınacak olan biletten çok daha uygun olmaktadır. Günümüzde birçok kişi gerek erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmakta gerekse de doğru aylarda bilet fiyatlarına bakarak program yapmaktadır.

 

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir