Uçak biletlerinde promosyon kodları var mı?

Birçoğumuz şehirlerarası ve yurtdışı yolculuklarda uçakları tercih ederken önce internette detaylı bir şekilde promosyon kodları arıyor ve uçak biletlerinde gerçekten bu kodların geçerliliği var mı merak ediyoruz. Tabi ki hemen ardından da aldığımız ilk uçak biletlerinde promosyon kodları var mı yok mu diye bakıyoruz. O halde inceleyelim…

Promosyon kodları, aldığımız uçak biletlerinde indirim yapılmasını sağlayan kodlardır. Bu kodlar bazen sayısal olabileceği gibi harf detaylı ya da ikisinin bir karışımı da olabiliyor. Örnek vermemiz gerekirse böyle bir kod “eylül” olabileceği gibi, “187765244” de olabilir “2df876ek” de… Peki kimler sağlıyor bu kodu?

İnternette “B firmasına ait promosyon kodları var mı?” ya da “Uçak biletlerinde kullanılabilinecek promosyon kodları” gibi aramalarda karşınıza birçok site ve birçok kod çıkmaktadır. Ancak bunların çok az bir kısmı doğrudur. Hatta bu kodlar cüzi bir ücret karşılığı bile satılabilinmektedir. O halde ne yapacağız?

İlk önceliğiniz güvendiğiniz siteler olsun. Buralarda bulabileceğiniz kodlar genellikle doğru olacaktır. Fakat yanlış bir koda denk gelirseniz de üzülmeyin. Zaten bilet alımına onay vermeden önce sizlerden siteler bu kodları talep ediyor. Daha ilk etaplarda kodun kullanılıp kullanılmayacağını da zaten bu şekilde rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. O vakit üzülmenizi gerektirecek pek bir şey kalmadı.

Geriye sadece tek bir soru kaldı: Uçak biletlerinde promosyon kodları var mı? Uçak biletlerinde genellikle promosyon kodları bulunmamaktadır. Ancak bunun yerine satın alma ya da rezervasyon işleminize ait PNR numaraları bulunmaktadır. Uçuşunuzdan kısa bir süre önce bu PNR numarası ile biletinizi kontrol ettirmeniz durumunda zaten gerekli ve yeterli bilgiyi almış olursunuz. Bununla birlikte indirim kodu kullanarak almış olduğunuz uçak biletiniz zaten otomatik olarak firmanın ekranına düşecek ve olası bir aksilik durumunda bu birimlerden doğrudan bilgi alabileceksiniz. Bu uygulamanın en güzel tarafı yolcu ile firma arasında tam bir ilişki kurabilmesi ve oluşabilecek her türlü soruna karşı erken önlem alınmasını sağlamasıdır. O halde promosyon kodlarının artık uçak biletlerinden ziyade doğrudan firma garantisinde olduğunu açıkça ifade edebiliriz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir