Promosyon bilet nedir nasıl alınır

Hepimizin zaman zaman kullandığı promosyon bilet satışları aslında çok iyi bildiğimizi zannettiğimiz fakat “Nedir nasıl alınır?” konusunda detaylarına hakim olmadığımız konular arasında yer almaktadır. Bu yüzden biz de bugün “Promosyon bilet nedir nasıl alınır?” kısaca bilgi vermek istedik.

Uçaklar vasıtasıyla bir yerden bir yere gitmek hem çok daha kısa sürmekte hem de konforu açısından her geçen gün çok daha fazla kişiyi cezp etmeye devam etmektedir. Ancak bu iki şartın da sağlanabilmesi nedeniyle havayolu firmaları diğer ulaşım araçlarına göre çok daha fazla ücret talep etmektedir. Bu yüzden de birçok yolcu karayolunu tercih etmekte ancak bu da zaman açısından ciddi bir kayıp anlamına gelmektedir. Konunun bilincinde olan günümüz havayolu şirketleri de zaman zaman yolcularını çok daha ucuza varış noktalarına ulaştırabilmektedir. O halde promosyon bilet aslında nedir önce ona bakalım. Uçuş tarihinizden en az bir ay önce alınabilen ve alındığı tarihten itibaren bir daha üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamayan biletler bu gruba girmektedir. Üstelik bu tür biletler normal biletlerin fiyat olarak neredeyse yarısıdır. Yani promosyonlu bir biletiniz varsa satın alma işleminden sonra üzerinde herhangi bir oynama yapamazsınız. İptal ve iadeler de bu temel açıklamaya dahildir. Kısaca “nasıl alınır?” sorusuna da değinelim. Promosyonlu bir bilet için mutlaka indirimlerin ve haberlerin takip edilmesi gerekir. Çünkü genellikle tüm firmalar belli uçuşlarda ve belli koltuk sayısında kampanya açmakta ve satışlar sınıra dayandığında kolay kolay yeniden kontenjan açmamaktadırlar.

Öte yandan havayolları promosyon konusunda tüm bilet satışlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadırlar. O sebeple uçuşunuza kısa bir süre kala mutlaka gerekli kontrolleri yapmanız gerekmektedir. Ayrıca bu biletlerde parkur ve tarih gibi başka kısıtlamalar da havayolu şirketleri tarafından yapılabilinmektedir. Bu sebeple tüm promosyon kuralları için firmaların çağrı merkezlerinden bilgi almanız önemli bir ayrıntıyı oluşturmaktadır.

Son olarak da promosyon bilet satışları için rezervasyon yaptıramayacağınızı bilmelisiniz. Yani bu biletlere denk geldiğinizde ya doğrudan satın almasını yapmalısınız ya da bu bilet fikrinden hemen vazgeçmelisiniz.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir