Nepal indirimli uçak bileti bul

Kuzeyinde Çin Halk Cumhuriyeti güneyinde Hindistan bulunan Nepal için indirimli vakitte uçak bileti alabilmenin yolu yolculuğun vaktinden önce online sitelerin bul işlemlerinden istifade etmekten geçer. Uygun fiyatla yolculuk yapabilmek için online bilet satışının yapıldığı sitelerinde Nepal İndirimli uçak bileti bul işleminin yapılması ve vakitlice biletin alınması gerekir. Yolculuk zamanı yaklaştıkça ve uçağın doluluk oranı arttıkça bilet fiyatları da yükselmektedir. Ülkemiz farklı şehirlerinden aktarmalı uçuş yapılarak Nepal’e ulaşmak mümkündür. Qatar Airways, Jet Airways, Sinagpuare Airways, AirArabia gibi firmalar bir veya daha fazla aktarma yaparak Katmandu kentinde bulunan Tribhuvan Havalimanına yolcu taşımaktadır. Fakat direkt yolculuk sadece Türk Hava Yollar ile İstanbul Atatürk Havalimanından yapılmaktadır.

İki ülke arasındaki uçak biletleri yolcu talebinin fazla olduğu tatil ve bayram zamanlarında artmaktadır. Ortalama 6 saat 55 dakika sürecek olan yolculuk için haftalar öncesinde bilet alınması tavsiye edilir. Çin Halk Cumhuriyeti ile birlikte ev sahipliği yapılan ve dünyanın en yüksek noktası olan Everest Dağı ülke sınırlarındadır. Nepal’de Nevarlar, Racputana kökenli Gurkalla ve Bhutianlar yaşamaktadır. Resmi dilin Nepalce olduğu bölgede etnik gruplar tarafında 123 farklı dilin konuşulduğu bilinmektedir. Gezmek için ülkeye gidenler yerli halk ile İngilizce konuşarak anlaşabilir. Halk İngilizceyi tam konuşamasa da turistlerle anlaşabilecek kadar bilmektedir.  Halkın yüzde 80’ni Hindu olup geri kalan yüzde 20’lik kısım ise Budist, Müslüman, Hristiyan, Kirat, Bon, Prakriti, Bahai, Janizim ve Sih’tir.

Başkent Katmandu en gelişmiş kenti olup Bhaktapur, Boudhanath, Janakpu, Patan gibi şehirler turistlerin ağırlandığı bölgelerdir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Patan Durbar Meydanı, 500 yıllık Janaki Tapınağı görülmesi gereken yerler arasındadır. Ülke Muson iklim kuşağında yer aldığından Haziran ile Eylül ayları arasında yoğun muson yağışları görülmektedir. Ekim ile Aralık ayları arasında hava temiz ve serin olduğundan ziyaret için değerlendirilebilir. Daha kurak ve sıcak zamanları tercih edenler için ise Nisan ile Haziran ayladır. Türk Lirasının çok değerli olduğu ülke yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Türkiye ile Nepal arasında 4 saat 15 dakikalık bir zaman farkı bulunmaktadır. T.C vatandaşlarından vize isteyen ülkeye yolculuk edeceklerin bunu dikkate almaları tavsiye edilir.  1 adet fotoğraf 25 dolar karşılığında 15 günlük, 40 dolar karşılığında 30 günlük, 100 dolar karşılığında ise 90 günlük vize alınabilmektedir.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir