Havayolu firması güvenli mi araştırmalısınız

Uçak yolcuğu yapmak için ilk yapmanız gereken bilet fiyatları araştırması yapmaktır, bunun için birçok fiyat kıyaslaması yapabileceğiniz siteler mevcuttur. Fakat bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ‘’seçtiğiniz hava yolu ne kadar güvenli?’’ sorusuna verecek olduğunuz cevaptır.

Havayolu Şirketi Güvenli Mi?

Aynı yöne giden havayolu firmalarına ait uçuşlarda fiyat farkı bulunmaktadır. Genel anlamda firmalar uçuş için kullanıldıklarının aracın adı uçak olarak geçse de, burada en önemli olan firmanın kullanıldığı uçağın yaşıdır. Kaliteli bir havayolu firması da filosundaki uçakların yaşının genç olmasını ister. Bu da doğal olarak uçak biletlerinin fiyatlarına yansır. Burada bilet ucuzmuş diye bilet almak yerine, firmalarının uçak kalitelerini de mutlaka dikkate alınız.

Ucuz Bilet İçin Rezervasyon Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Ucuz bilet almak için, seyahat tarihlerinize dikkat etmeniz önemlidir. Yılbaşı, bayram gibi tatil dönemlerinde biletler pahalıdır. Bunun dışında diğer önemli etken ise firmanın ne kadar güvenilir olduğudur. Bunun için dikkat etmeniz gereken kriterler;

  • Yolcular için servis kalitesi,
  • Rötar süresi,
  • İkram,
  • Havayolu şirketine ait filoda bulunan uçakların yaşları,
  • Havayolu şirketlerinin resmi internet siteleri ve kullanım kolaylığı,
  • Müşteri hizmetleridir.

Bunun için detaylı arama seçenekleri ile fiyat kıyaslaması imkanı sunan arama motorlarını kullanmanız, havayolu şirketine olan güveninizi de sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Ucuz bilet satan firmaların güvenirliği kontrol etmek için gecikme ya da iptal olan seferlerin yoğunluğunu kontrol etmeniz uçakların yaşları hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Rötar ya da iptaller çok ise bu sadece hava muhalefetinden kaynaklanmaz, uçaklarda görülen sorunlardan da kaynaklanır. Diğer firmalar hava şartlarına rağmen uçuşa devam ediyor ve bir firma uçuşunda rötar ya da iptal oluyorsa bu havayolu firmasında bulunan filodaki uçaklar ile ilgili sorunu gösterir.

Detaylı bir arama yaptığınızda her yıl istatistiksel veriler doğrultusunda en iyi ve en kötü havayolu şirketleri açıklanmaktadır. Bu değerlendirmelere göre havayolu şirketinizi tercih etmeniz, yaşanabilecek sorunların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir