Alınan uçak biletinin şartlarını neler oluşturur?

Günümüzde uzun yolculukların en konforlusu kuşku yok ki, hava yolu ile seyahat etmektir, uçak ile gitmek için biletinizi en ekonomik yollarla almak isterseniz, programınızı aylar öncesinden yapmalısınız. Uçak biletini ne kadar gideceğiniz tarihe yakın almaya kalkarsanız, uçak biletinizin fiyatı da kadar yüksek olur. İnternet üzerinden uçak bileti alabilir ya da uçak bileti satış noktalarına giderek siz de uçak biletinizi anında alabilirsiniz. Peki uçak bileti aldığınızda uçak biletinin şartları nelerdir ve yolcunun uyması gereken kurallar neler olmaktadır. Uçak biletinizi aldığınızda bu şartlara kabul etmiş olursunuz.

Uçak Biletinde Uymanız Gereken Şartlar Nelerdir?

Bilet aldığınız anda kabul etmiş olduğunuz şartların ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? İnternet üzerinden ya da bilet satış noktalarından alacağınız biletleri aldığınız anda kabul etmiş olduğunuz şartlar şunlardır. Uçak biletini aldığınızda uçağın kalkış saatinden en az bir saat otuz dakika önce havalimanına gelerek biletinizi onaylatacağınızı kabul etmiş olursunuz. Uçağı kaçırdığınıza biletinizin iptal olacağınız ve kesinlikle iade talep edemeyeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız. Yanınıza alacağınız ağırlığın en fazla yirmi kiloya kadar olacağını ve fazlasının ücrete tabi olacağını kabul edersiniz. Yolculuk sırasında uçak kuralları olur ve bu kurallara uymak zorunda olacağınızı da kabul etmiş sayılırsınız. Tüm bu şartlar ve önemli konulara bilet alan uymak zorundadır.

Bilet Alan Herkes Şartları Kabul Etmek Zorunda Mı?

İnternet üzerinden ya da uçak bileti satan noktalarından biletinizi alabilirsiniz. İster nakit isterseniz de kredi kartınızı kullanarak uçak bileti aldığınızda biletin şartlarını da kabul etmiş olursunuz. Peki, bu şartları kabul etmek için imza ya da her hangi bir sözleşme gibi karşılıklı prosedür yapılıyor mu? Bilet aldığınız andan yasal çerçeve içerisinde belirlenen tüm şartları kabul etmiş olursunuz. Bilet arkasından ve önünde bu şartlar madde madde yer almaktadır. Uzun yolculuklarınızı havayolu taşımacılığı ile gerçekleştirmek istediğinizde alacağınız uçak bileti ile siz de tüm bu şartları kabul etmiş olursunuz. Şartlara uymak ve yerine getirmek bilet alan herkesin birinci sorumlulukları arasında yer almaktadır.

Benzer Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir